Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Türkiye'de Müzik Aleti Satan 5 Online Mağaza

-
2 dakikada okuyabilirsiniz

Türkiye'de Müzik Aleti Satan 5 Online Mağaza

Türkiye'de Müzik Aleti Satan 5 Online Mağaza

Türkiye’deki online alışveriş pazarının giderek büyümesi, farklı sektörlerin de bu mecralarda yerini almasının yolunu açıyor. Gelişmekte olan bu pazarlar arasında müzik aletleri sektörü de gittikçe daha öne çıkıyor.

Türkiye’de her geçen gün müzikle ilgilenen kitlenin büyümesiyle beraber müzik aletlerinin satışlarında da bir artış gözlenmekte. Ben de müzikle uğraşan biri olarak bu gelişmelere tanık olmuş insanlardan biriyim. Bundan 15 yıl önce hangi şehirdeyseniz oradaki mağazaların sattığı müzik aletlerini almak zorundaydınız ve elinizde sadece belli alternatifler bulunuyordu. Ama artık bilgisayarınızın başından bütçenize uygun modeli seçerek ve farklı alternatifleri araştırarak bu alışverişleri yapmanız mümkün hale geldi. Elbette Türkiye’deki distribütörlerden, o markaların tüm ürünlerini temin etmek halen mümkün değil. Buradaki mağazalar Türkiye’de en çok tercih edilen ürünleri ülkemize getiriyor; ama bu durum bile Türkiye’deki sektörün büyümesine büyük katkıda bulundu diyebiliriz.

İnternet üzerinden enstrüman ve müzikle ilgili ekipman satan birçok farklı site var ve pek çok kullanıcı da internet üzerinden alışveriş yapmaya yöneliyor. Bu sitelerin pazar paylarının artmasındaki etkenlerin en önemlilerinden biri ise büyük şehirlerin haricinde müzik aleti satan birçok firmanın distribütörünün bulunmaması diyebiliriz. Bunun yanında kullanıcıların internet üzerinden daha fazla seçeneğe ulaşabiliyor olması da online alışverişin müzikle ilgilenenler tarafından daha çok tercih edilmesini sağlıyor.

MyDukkkan

2004 yılından beri hizmet veren MyDukkan için, Türkiye’de internet üzerinden müzik aletleri satışı yapan siteler arasında en çok bilineni olduğunu söylemek yanlış olmaz. İlk kurulduğu zamanlar kısıtlı ürün seçeneğiyle hizmet veren şirketin ürün yelpazesi şu an oldukça genişlemiş durumda. Türkiye’de distribütörlüğü bulunan markaların ürünlerinin büyük çoğunluğunu bu sitede bulmak mümkün olabiliyor. Sitedeki ürünler arasında; gitardan aksesuara, stüdyo ekipmanlarından Türk müziği enstrumanlarına kadar oldukça geniş bir ürün kataloğu bulunmakta.

Compel

Compel, elektronik müzik aletleri ve kayıt stüdyosu ekipmanları ve bilgisayar destekli müzik yapmak için kullanılan cihazların satışını yapıyor. “Synthesizer”lardan midi klavyelere, mikserlerden harici ses kartlarına ve DJ ürünlerinden kayıt stüdyosu ekipmanlarına yayılan geniş bir ürün çeşitliliğine sahip.

Zuhal Müzik

Zuhal Müzik, dünya çapındaki 60 büyük firmanın Türkiye distribütörlüğünü yapmakta ve 2007 yılında hizmet vermeye başlayan müzikenstrumani.com ile beraber yaptıkları iş birliği ile de e-ticaret sektöründe de hizmet vermeye devam ediyor. Zuhal Müzik’in mağazalarında sattığı ürünleri kullanıcılar internetten de satın alabiliyorlar. Kullanıcılara enstrüman ve diğer ekipmanların dışında; davul & perküsyondan kuyruklu piyanoya, kemandan yan flüte kadar oldukça geniş bir ürün seçeneği sunan şirket, offline mağazalarında elde ettiği başarıyı, e-ticaret sitelerinde de devam ettirme amacını taşıyor.

...

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Tercihmüzik
Görüş Bildir