Türkiye'de İnternet Bağlantı Hızı Son Bir Yılda Yüzde 56 Arttı

 > 
23PAYLAŞIM
Türkiye'de İnternet Bağlantı Hızı Son Bir Yılda Yüzde 56 Arttı

Dünyaca ünlü içerik dağıtım ağı ve bulut bilişim sağlayıcısı Akamai, daha önce de içerisinden bazı rakamları sizlere aktardığımız State of Internet raporuyla her defasında dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Akamai son olarak söz konusu raporda 2014 yılı 2. çeyreği için; EMEA (Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) bölgesinde en hızlı internet bağlantı hızına sahip olan ülkeleri paylaştı.

Akamai’nin paylaştığına göre ülkemizdeki -2014 yılı 2. çeyreğinde- ortalama internet bağlantı hızı 5,5 Mbps. Bu arada bağlantı hızımız 2014 yılı 1. çeyreğine göre yüzde 10, geçen seneye göre de yüzde 56 artış göstermiş. Bu artışta internet paketlerindeki indirimli fiyat ve gelişmiş hız seçeneklerinin etkili olduğunu söyleyebiliriz.

Diğer yandan EMEA bölgesinde en hızlı internete sahip olan ülke 14,9 Mbps ile İsviçre olurken, geçen seneye göre en büyük ivmelenmeyi de yüzde 58 ile İrlanda göstermiş. Detayları hemen aşağıdaki grafikte bulabilirsiniz. (ÇtÇ: çeyrekten çeyreğe değişim oranı ve YdY: yıldan yıla değişim oranı)

Webrazzi

Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir