Türkiye'de En Çok Ormanlık Alana Sahip Olan Şehrimizi Bulabilecek misin?

21PAYLAŞIM

Ülkemizin en çok hangi şehrinde ormanlık alan olduğunu biliyor musun? Buyur bakalım teste! 🌳

Sence hangi şehrimizdeki ormanlık alan daha fazladır?

Kastamonu
Mersin
Muğla
Kütahya
Balıkesir
Antalya
Denizli
Manisa
Bolu

Doğru bildin!

Antalya, Türkiye'de en fazla ormanlık alana sahip olan şehir. Antalya'da 1 milyon 146 bin hektar ormanlık alan bulunuyor. Doğru tahminin için tebrikler! 🌳

Yanlış bildin...

Türkiye'deki en fazla ormanlık alana sahip şehir ne yazık ki Kastamonu değil. Kastamonu'daki ormanlık bölgeler 873 bin hektarlık alanı kaplıyor. En fazla ormanlık alanın hangi şehirde olduğunu bulmak için tekrar dene!

Yanlış bildin...

Türkiye'deki en fazla ormanlık alana sahip şehir ne yazık ki Mersin değil. Mersin'deki ormanlık bölgeler 835 bin hektarlık alanı kaplıyor. En fazla ormanlık alanın hangi şehirde olduğunu bulmak için tekrar dene!

Yanlış bildin...

Türkiye'deki en fazla ormanlık alana sahip şehir ne yazık ki Muğla değil. Muğla'daki ormanlık bölgeler 829 bin hektarlık alanı kaplıyor. En fazla ormanlık alanın hangi şehirde olduğunu bulmak için tekrar dene!

Yanlış bildin...

Türkiye'deki en fazla ormanlık alana sahip şehir ne yazık ki Kütahya değil. Kütahya'daki ormanlık bölgeler 646 bin hektarlık alanı kaplıyor. En fazla ormanlık alanın hangi şehirde olduğunu bulmak için tekrar dene!

Yanlış bildin...

Türkiye'deki en fazla ormanlık alana sahip şehir ne yazık ki Balıkesir değil. Balıkesir'deki ormanlık bölgeler 632 bin hektarlık alanı kaplıyor. En fazla ormanlık alanın hangi şehirde olduğunu bulmak için tekrar dene!

Yanlış bildin...

Türkiye'deki en fazla ormanlık alana sahip şehir ne yazık ki Denizli değil. Denizli'deki ormanlık bölgeler 588 bin hektarlık alanı kaplıyor. En fazla ormanlık alanın hangi şehirde olduğunu bulmak için tekrar dene!

Yanlış bildin...

Türkiye'deki en fazla ormanlık alana sahip şehir ne yazık ki Manisa değil. Manisa'daki ormanlık bölgeler 542 bin hektarlık alanı kaplıyor. En fazla ormanlık alanın hangi şehirde olduğunu bulmak için tekrar dene!

Yanlış bildin...

Türkiye'deki en fazla ormanlık alana sahip şehir ne yazık ki Bolu değil. Bolu'daki ormanlık bölgeler 531 bin hektarlık alanı kaplıyor. En fazla ormanlık alanın hangi şehirde olduğunu bulmak için tekrar dene!

Tüm bu güzellikler kaybolmasın, gelecek nesillere güvenle aktarılabilsin diye seni de sürdürülebilir yöntemlere sahip çıkmaya, doğamızı, dünyamızı ve ülkemizi korumaya davet ediyoruz.

Ülker olarak, “Önce Ülkem, sonra Ülker” ilkesiyle “Güzel Ülkem Doğa Bize Emanet” diyoruz ve sürdürülebilirlik konusunu önemsiyoruz!

#GüzelÜlkem #DoğaBizeEmanet

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
queen_of_the_7_kingdoms

Kurban olayım,turkiyenin en guzel şehri...

onaltisekizonyedi

Bayram Meral'in öğrencileriyiz biz, tabikide ilkte bildim😏

rivaille

Kendime gülüyorum aq sabahtan beri. Sonuncuda bildim :d

depresifon

sen yine iyi bilmişin.ben hiç bilemedim ya.dönüp dönüp önceki seçtiğimi unutup tekrar aynı şıkkı seçip durdum.en sonunda bıraktım.neresiymiş söylesene?

rivaille

Antalya :d

halil-kamburoglu

doğu kısım illerde ormanlık alan fazladır

samil-erkan

"Yanlış bilmek" nedir be yahu?

Görüş Bildir