Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Türkiye'de Bir Ailenin Yıllık Haberleşme Gideri Yaklaşık 1.373 TL

 > -

TELKODER, ülkemizde 2014 yılında bir ailenin yıllık ortalama haberleşme giderinin ortalama yaklaşık 1.373 TL olduğunu açıkladı.

Telekomünikasyon alanının düzenleyici kuruluşu olan Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'nun (BTK) yayınladığı veriler ile TELKODER'in (Serbest Telekomünikasyon İşletmecileri Derneği) yaptığı genel sektör değerlendirmesi sonucunda; bir cep telefonu, bir sabit telefon ve de bir internet aboneliğine sahip olan bir ailenin aldığı haberleşme hizmetleri için ayda ortalama 114,45 TL harcadığı belirlendi.

2014 3. Çeyrek BTK Türkiye Elektronik Haberleşme Sektörü Üç Aylık Pazar Verileri Raporu'na göre sabit telefona aylık ortalama 23,07 TL ödeniyor. Aynı raporda, 3 GSM operatörünün abonelerinin ortalama aylık ödemelerinin ise 22,97 TL'ye ulaştığı belirtiliyor.

Genişbant İnternet bağlantısı abonelerinin aylık ortalama gideri ise aylık ortalama 41,4 TL* seviyesine gelmiş durumda. Tüm bu giderlere yüzde 18 KDV, mobil telefon için yüzde 25, sabit telefon için yüzde 15 ve internet bağlantısı için yüzde 5 olarak belirlenen Özel İletişim Vergisi olarak Devlete ödenen toplam 27 TL tutarındaki vergiler eklendiğinde bir ailenin ortalama haberleşme gideri ayda ortalama 114,45 TL'ye, yılda ise yaklaşık 1.373 TL'ye ulaşıyor.

Ortalama 4 kişiden oluşan bir ailenin tüm fertlerinin cep telefonu kullandığı düşünüldüğünde ise 114,45 TL'lik haberleşme giderinin ortalama 213 TL'ye yükseldiği görülüyor. Bir internet, bir cep telefonu ve bir sabit telefon aboneliği bulunan bu ailenin tüm üyelerinin cep telefonu kullandığı varsayıldığında ise bahsi geçen yıllık haberleşme gideri de ortalama 2.556 TL'ye çıkıyor.

indir.com

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Aveacep telefonu
Görüş Bildir