Türkiye Cumhuriyeti'nin Hangi Başbakanı Senin Ruh Eşin?

-
Abone ol

Türkiye siyasetine damga vuran bu liderlerden, hangisi senin ruh eşin?

1. Öncelikle... Bizim ülkece, şu günlerde en ihtiyacımız olan şey nedir?

2. Peki sence Türkiye'nin en büyük problemi nedir?

3. Hmm söyle bakalım sen Osmanlı'da yaşasan kim olurdun?

II.Abdülhamit
II.Mahmut
Şeyh Bedrettin
Hürrem Sultan
Mimar Sinan
Kösem Sultan

4. Pekiiii hangi dünya lideri Türkiye'yi en iyi yönetirdi?

Angela Merkel
Barack Obama
Muhammed Mursi
Nicolas Sarkozy
Tony Blair
Aleksis Çipras
Hugo Chávez
Winston Churchill
Vladimir Putin

5. Söyle bakalım sen Şirinler Köyü'nde kim olurdun?

Şirin Baba
Şirine
Gözlüklü Şirin
Usta Şirin
Şakacı Şirin
Çiftçi Şirin
Çevik Şirin
Müzisyen Şirin
Şair Şirin

6. Veee çok önemli bir soru: İlk buluşmada hesabı kim ödemeli?

7. Türkiye için örnek alınması gereken ülkeyi seçin.

Hollanda
Kanada
İsveç
Çin
Malezya
Rusya
Güney Afrika Cumhuriyeti
ABD
Hiçbiri

8. Son olarak insanlığın ihtiyacı nedir?

Sen hiçbirine benzemiyorsun!

Çünkü sen politikacıların çoğundan farklısın! Hayallerin var ve bu hayallerinin  altı boş değil! Hepsi de gerçekleştirilebilir hayaller! Daha 19 yaşında  düşlerinde özgür bir dünya olan bir genç gibi, arzuladığın dünyada adalet, eşitlik, kardeşlik ve zenginliğin ortak paylaşımı var. Yaşlı politikacılar seni çok bunaltmış.

İsmet İnönü!

İşte bir görev adamı! Sen tam bir ikinci adamsın. İkinci adam derken mağlup olmuş bir türlü birinci olamayan anlamında değil tabii ki. İstersen en önde de durursun lakin önünde epey karizmatik ve güçlü bir lider varken nasıl davranman gerektiğini iyi biliyorsun :) Arada "Tabii İsmet kim ki!?" diye hayıflansan da, yine de egonu ülkenin geleceğine değişmiyorsun, ey ikinci şahsın şiiri :)

Turgut Özal!

Seni tanımlayan en doğru sıfat: "Katıksız Liberal". "Bırakınız yapsınlar"sa mottonuz. Serbest piyasa ekonomisi deyince akıllara sen gelirsin. Modern zamanların Napolyon'u gibisin bir nevi. Tek düşüncen "para para para" kısaca. Eee para olmadan da yaşanmıyor; mal canın yongası değildir de nedir! Aman sıkışınca evdeki eşyaları da satmaya kalkma :) Neyse tak bir kaset de neşemizi bulalım Semra Hanım!

Recep Tayyip Erdoğan!

Seni tanımlayan en doğru kelime: Şüpheci güçlü lider. Bazıları doğuştan liderdir.  Sonradan edindiği tüm vasıflar sadece liderliğini süsler. Bu gücü dikkatli kullanmazsan seni zehirleyebilir ardından yalnızlaştırabilir. Geriye dönüp baktığında ''Ben ne yapmışım?'' diyebilirsin. Şüphecisin, olmakta da haklısın. Çevrende tehlike çok.

Süleyman Demirel!

Şu evrende sizin kadar dayanıklı, sizin kadar düştüğü yerden kalkmasını bilen bir insan var mı, tartışılır. Nice insanlar geldi, geçti; ama baki kalan hep siz olduğunuz: "Süleyman hep başbakan" diye şarkılar yazılması boşuna değil yani. Ayrıca oldukça zekisiniz, hatta dahi. Üstünüze kimse oyun oynayamaz, arkadan iş de çeviremez. Kısaca "hayat bir oyunsa, bizde jeton çok" diyenlerdensiniz :)

Bülent Ecevit!

Sen bir dürüstlük abidesisin! Ve içinde bir sanatçı gizlediğinden olsa gerek olabildiğince naif bir yapın var. Bunun yanında hayalperestsin! Ülke için güzel hayaller besliyorsun. Evet güzel insansın ama bazı önemli dönemeçlerde birden rotanı şaşırıyorsun. Kadife gömleğinden tunçtan bir el çıkabiliyor.

Necmettin Erbakan!

Açıkçası seni tasvir etmek için tek kelime yetmez: Güç sende, zeka sende, mizah sen de.. adeta yok yok. Lakin çevrene hiç dikkat etmiyorsun. Sırtından hançerleyecek çok Brütüs'ün var. Bunlara karşı hiç hazırlığın var. Bu kadar güvenme çevrene insana. Kadayıfın altı kızardıktan sonra vakit çok geç olur :)

Tansu Çiller!

Donanımlı bir insansın. Her yönden kendini geliştirmişsin. Sert görünümünün ardında çok kırılgan bir insan var.  Sert görünümünün nedeni de o kırılganlığı saklamak. Bu sert ve güçlü görünme çabası da sık sık gaf yapmana neden oluyor :)

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ataturkcumustafa

Offf hiç sevmediğim Turgut çıktı . Keşke karaoglan çıksaydı.

sevimsizhayalet

turgut özala benzetti katıksız liberalsin dedi sevinecek oldum herşey para dedi, resmen para için ....iktirirsin demeye getirdi şerefsiz. turgut özalın dediği gibi sen onu küçük turguta anlat. liberaliz diye fahişe muamelesini haketmiyoruz puşt editör

goktug-h.

hiçbir boka benzemiyorum aDSFGHJ

emre-midikoglu

Tansu Çiller! Donanımlı bir insansın. Her yönden kendini geliştirmişsin. Sert görünümünün ardında çok kırılgan bir insan var. Sert görünümünün nedeni de o kırılganlığı saklamak. Bu sert ve güçlü görünme çabası da sık sık gaf yapmana neden oluyor :)

valequentill

Turgut Özal

Görüş Bildir