Başbakan Erdoğan: 'Partimizden 3 Kişi Bize İhanet Etti'

 > -

Türkiye Bölgesinde Enerji Merkezi Haline Geliyor

Türkiye Bölgesinde Enerji Merkezi Haline Geliyor

Başbakan Erdoğan, yeni demokratikleşme paketine ilişkin, "11 yıldır yaptığımız reformlara yenilerini ekleyecek, Türkiye'yi ağırlıklarından, zincirlerinden kurtaracağız" dedi.

DENİZLİ

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Tavas Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen toplu açılış törenine katıldı.

Burada yaptığı konuşmada, bu sabah Zorlu Enerji Grubu'nca Denizli'nin Sarayköy ilçesinde yapımı tamamlanan Kızıldere 2 Jeotermal Santralı'nın açılışını yaptıklarını hatırlatan Erdoğan, ardından Tavas'a geldiklerini söyledi.

Buradan Acıpayam ve Çivril ilçelerine geçeceklerini ve toplu açılışları gerçekleştireceklerini aktaran Başbakan Erdoğan, "Bugün bu toplu açılış töreniyle Tavas'a 11 ayrı eser kazandırıyoruz. Tavas Belediyemizin, kamu kurumlarımızın tamamlamış olduğu 17 trilyon tutarındaki yatırımların hayırlı olmasını Allah'tan temenni ediyorum" dedi.

Projelerin hazırlanmasında emeği geçenleri kutlayan Erdoğan, Tavas'ın tarihine görünümüne değer veren üst yapıya olduğu kadar alt yapıya da yatırım yapan belediye yönetimini tebrik etti.

"Biliyorum ki bugün biz anlamlı bir yerde konuşuyoruz. Rahmetli Menderes'in kuruluşunu yaptığı şimdi ise Ziraat Bankası olarak kullanılan mekanın önündeyiz" diyen Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Böyle bir mekanda sizlerle bir aradayız. Bizim gönüllerimiz arasında birilerinin göremediği bir bağ var. Biz sizi farklı seviyoruz çünkü biz milletimize efendi olmaya değil milletimize hizmetkar olmaya geldik. Sevgili kardeşlerim 2011 yılında haziran seçimleri öncesinde Denizli'ye gelmiştim. Coşkulu bir miting gerçekleştirdik. Orada Denizli'nin tamamına bir söz verdik. Ne dedik Denizli'yi büyükşehir yapacağız dedik. 17 Eylül'de bir kez daha geldik ve verdiğimiz sözü tekrarladık, bir kez daha teyit ettik. Kasım ayında da Denizli'ye verdiğimiz sözü tuttuk. TBMM'de yasayı çıkardık ve Denizli'yi büyükşehir statüsüne kavuşturduk. Öncelikle bunun Denizli'ye hayırlı olmasını diliyorum. Çünkü Denizli büyükşehir olunca bundan Tavas da çok kazançlı çıkacak."

Tavas Belediyesinin varlığını koruyacağını belirten Erdoğan, "Beldelerimiz ve köylerimiz mahalle oluyor. Değerli kardeşlerim bütün alt yapıyla artık Denizli Büyükşehir Belediyesi ilgilenecek. Yani buranın su, kanalizasyon diye bir sorunu olmayacak. En ücra köye ki orası mahalle oluyor oraya kadar her şey ilçe ve büyükşehir tarafından gerçekleştirilecek. İsteyen istediği gibi binasını yapmayacak. Bir plan dahilinde yapılacak. 5 binlik, 25 binlik 50 binlik nazım imar planlarını büyükşehir yapacak, binlik planı da Tavas Belediyesi yapacak. Mimar, mühendis bu noktada sıkıntı var, bunlar da büyük ölçüde kalkıyor. Buralarda harita mühendisleri çevre mühendisleri göreceğiz. Artık Tavas çok daha farklı bir şekilde geleceğe mahalleleriyle yürüyecek" şeklinde konuştu.

"İstanbul halkı bizi destekliyor"

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığından, başbakanlığa gelmiş biri olduğunu ve belediyecilik tecrübesinin bulunduğunu vurgulayan Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"İstanbul gibi bir şehri CHP zihniyetinin o çöp, çamur, kirli hava, yoksulluk, bunlardan kurtararak İstanbul'u, İstanbul yaptık. Bakın o günden bu güne İstanbul başkalarına teslim edilmiyor niye çünkü bir daha onlara teslim edilecek olsa İstanbul'un başı derde girer bunu biliyorum. İstanbul halkı da sürekli olarak bizi destekliyor. Şu anda İstanbul'da yaptıklarımız Ankara'da yaptıklarımız diğer 10 tane büyükşehirde ki bunlar hep AK Parti yönetimindedir, yaptıklarımız bunu bunu gösteriyor. Denizli'de 10 sene önceki Denizli var mı? Şu anda bambaşka, modern bir Denizli'yi görüyoruz. Ben 10 yıl önceki Denizli'yi de bilirim. Onun yollarının halini bilirim, bir tane alt geçidi yoktu dalçıkı yoktu. Ama şimdi dalçıklarıyla, kavşak düzenlemeleriyle, parklarıyla, bahçeleriyle bambaşka, modern bir Denizli'yi görüyoruz. Denizli gerçekten şimdi çağ atladı."

Yeni demokratikleşme paketi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, yeni demokratikleşme paketine ilişkin, "On bir yıldır yaptığımız reformlara yenilerini ekleyecek, Türkiye'yi ağırlıklarından, prangalarından, zincirlerinden kurtaracağız" dedi.

Paketin ilk olmadığını, son da olmayacağını belirten Erdoğan, "Şartlar, imkanlar geliştikçe, Türkiye büyüdükçe reformlarımızı yapmaya, büyüyen Türkiye'ye yakışan adımları atmaya devam edeceğiz" diye konuştu.

Başbakan Erdoğan, "Paket açıklanınca reformlarımız hayata tek tek geçince göreceksiniz Türkiye güç kazanacak, Türkiye ivme kazanacak, ekonomi ve demokrasi sınıf atlayarak yeni bir safhaya geçecek" dedi.

Haberin Tamamı İçin:

Başbakan Erdoğan: 'Partimizden 3 Kişi Bize İhanet Etti'

Başbakan Erdoğan: 'Partimizden 3 Kişi Bize İhanet Etti'

1982 anayasasını güncelleme çalışmaları sırasında çok çarpık şeylerin yaşandığını belirten Başbakan Erdoğan, Meclis'teki 'parti kapatmanın zorlaştırılması' oylamasında partisinden üç ismin ihanetine uğradığını söyledi.

Pamukkale Üniversitesi'nde düzenlenen toplu açılış ve fahri doktora unvanı törenine katılan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , demokratikleşme paketinin yeni nesil Türkiye 'yi ortaya koyacağını söyledi.

1982 anayasasını güncelleme çalışmaları sırasında çok çarpık şeylerin de olduğunu belirten Başbakan Erdoğan, muhalefeti de anayasa değişikliği çalışmalarında tutarsız davranmakla eleştirdi. Erdoğan, "Çok çarpık şeyler oldu tabi, efendim partiler kapatılamaz. Buna şiddetle karşıyım. 26 maddelik anayasa değişikliği paketinin bir maddesi de parti kapatılmasını ortadan kaldıran maddeydi. Çok ilginç, muhalefetin tamamı solumdan yok oldu. Kendi grubumuzdan 3 kişi bize ihanet etti, 330'u yakalayamadık. Yoksa partilerin kapatılması tarih olacaktı. Hem dert yanacaksın hem değişikliğe karşı çıkacaksın. Her zaman söyledim. Tüzel kişiliklerin cezalandırılması asla doğru değildir. Gerçek kişi cezalandırılır, suçu işleyen kimse onu yargıla. Genel başkansa genel başkanı, milletvekiliyse milletvekilini. Kağnıya arabayı cezalandırmak gibi bir şey olabilir mi? Tank top cezalandırıldı diye bize anlatılırdı eskiden. O tankı kullanamayan veya yanlış kullananın cezalandırılması lazım. Tüzel kişiye ceza veriyorsun gerçek kişiye değil. Parti dernek kapatılması tamamen yanlış, bunlar tarih olmalıdır. Prangaları söküp attık, çok engelle karşılaştık. Engellere aldırmadan geri adım atmadan Türkiye'nin gereği olan adımları attık" dedi.

DEMOKRASİ PAKETİ YENİ NESİL TÜRKİYE'Yİ ORTAYA KAYACAKTIR

Demokrasi Paketi'ne de değinen Başbakan Erdoğan, "Daha önce 26 madde halkın onayından geçmiş, 4 partinin uzlaştığı maddeler de var. Fakat mutabakatın sağlanması önemli. Türkiye bu konuda güç kaybediyor gün geçtikçe. Biz ümitsiz değiliz. Pazartesi günü açıklayacağımız paketle Türkiye'ye yeni bir nefes aldıracak kardeşliğimizi pekiştirecek adımları atacağız. Ekonomiyi bu paketin çok olumlu etkilemesini bekliyorum. Gücümüzün artacağına inanıyorum, demokrasimizin güç kazanacağına toplumsal barışımızın güçleneceğine inanıyorum. Bu paket 76 milyonun memnuniyet duyacağı bir paket olacak. Son derece önemli bir aşama olacak, yeni fırsat ve imkanlara olanak tanıyacaktır. Yeni nesil bir Türkiye'yi ortaya koyacaktır. Değişimden dönüşümden tekamülden asla korkmayalım" diye konuştu.

Gençlere de seslenen Başbakan Erdoğan, "Gençlerimizin geçmişte yaşanan dirence, bu direncin gençlerimizi nasıl kullandığını, protesto ederken neyi protesto ettiklerini görmelerini istirham ediyorum. 76 milyonu kucaklayan bir hükümet vardır. Türkiye demokratikleştikçe kalkınacak, dönüştükçe büyüyecektir" dedi.

Haberin Tamamı İçin:

Erdoğan: 'Marmaray Denizin Altında, Görseler Orada Da Yürüyüş Yaparlar'

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, muhalefetin yapılan yatırımları yürüyüşlerle protesto etmesini eleştirdi. 29 Ekim’de Marmaray’ı hizmete açacaklarını hatırlatan Erdoğan, "Allah’tan boğazın altından geçtiği için görmüyorlar. Görseler orda da yürüyüş yaparlar." dedi.

Başbakan Erdoğan, iki gün süren Denizli programının son ayağı olan Çivril ilçesinde Cumhuriyet Meydanı’nda halka hitap etti. Erdoğan, daha sonra yapımı tamamlanan bazı tesislerin toplu açılışını yaptı.

Meydanda toplanan vatandaşlara hitap eden Erdoğan, göreve geldiklerinden bu yana kendilerine birçok şey söylendiğini belirterek, “Kem söz sahibine aittir dedik yola devam ettik. Bugüne kadar girdiğimiz 7 seçimde de halkımızın teveccühünü kazandık. Bu da şunu gösteriyor ki, millet bu makamları kendisine hizmetkar olmayana vermez” dedi.

10-11 yıl öncesine kadar Türkiye’de başörtülü kızların üniversiteye gidemediğini hatırlatan Erdoğan, yasaklarla mücadelede çok ciddi mesafe aldıklarını söyledi. Erdoğan, “Dediler ki ‘sen öz yurdunda garipsin, öz vatanında parya’. Biz de ‘biz bu ülkede ne garip ne parya olacağız’ dedik. Yolsuzlukların kökünü kazıyacağız, yasaklarla ve yoksullukla mücadele edeceğiz dedik. Bugün yolsuzluklar minimize oldu.” ifadelerini kullandı.

Bazı belediyelerin büyükşehir belediyesi statüsüne kavuştuğunu hatırlatan Erdoğan, CHP’nin büyükşehir belediyeleri ile ilgili düzenlemeyi Anayasa Mahkemesi’ne taşıdığını hatırlatarak, “Şimdi o muhalefet hangi yüzle Çivril’e gelecek? Bilmezler bu işi” şeklinde konuştu.

Göreve geldiklerinde enflasyon oranının yüzde 30 olduğunu bugün ise yüzde 5-6 seviyelerinde bulunduğunu hatırlatan Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü: “Bunu bu iktidar indirdi. Göreve geldik devletin borçlanma faizi yüzde 63’tü. Şimdi yüzde 5, 6, 7. Aradaki fark benim Çivrilli kardeşimin cebinde kalıyor. Bunu nasıl görmezden gelirler anlamak mümkün değil. Mili gelir 1’di şimdi 3. Nereden nereye. Bunları görmeyen bir muhalefet var. Büyümede dünyada istisna ülkelerden biriyiz, daha da iyi olacağız. Çünkü biz milletin cebindeki paranın faiz lobilerine gitmesini istemiyoruz. Bu geleceği çok daha sağlam zeminlere oturtacak çalışmaları birlikte yapacağız."

Birçok yatırımın temelinin atıldığını aktaran Erdoğan, "Geçiyorlar bunların önünde yürüyüş yapıyorlar. Biz bu köprüyü (İstanbul, 3. Boğaz köprüsü) yapacağız. Boşuna uğraşma. Bu köprü 4 gidiş 4 geliş ortasından da tren geçiyor, tren. Adını niye Yavuz Sultan Selim Köprüsü koydunuz? Ne olacaktı? Oturduk konuştuk. Bu adı koyduk. Ecdadımızı hatırlamak için bu isimlerle onları yad ediyoruz. Bu 29 Ekim’de inşallah Marmaray’ı açıyoruz. Allah’tan boğazın altından geçtiği için görmüyorlar. Görseler orda da yürüyüş yaparlar. 29 Ekim’de açacağız ondan sonrada onunla yolculuk edecekler. At denize balık bilmezse Halık bilir. Otomobillerin geçmesi içinde iki tüp geçit denizin altından yapıyoruz. Bitmedi. Dünyanın ilk üçü içinde olan 3. havalimanını başlattık. 25 yıllığını 23 milyar Euro'ya verdik. 25 yıl sonra bize devredecekler. Buradan belli bir kazancı alacağız ve modern dünyanın ilk üçü arasındaki havaalanına kavuşacağız. Kanal İstanbul ihale sürecinde. Boğazımızı koruma altına alıyoruz. Oralardaki mimariyle farklı bir oluşumu İstanbullulara sağlayacağız. Şehir içinde şehirler olacak.” diye konuştu.

Erdoğan daha sonra Çivril’de yapımı tamamlanan yatırımları hizmete açtı.YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Cihan Haber Ajansı ve Reklamcılık A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiAnkaraBaşbakanCumhuriyet Halk PartisiİstanbulRecep Tayyip ErdoğanTürkiye Büyük Millet Meclisi
Görüş Bildir