Türkeş: 'Anayasa Süreci ve Müzakereler Çakıştırıldı'

-
2 dakikada okuyabilirsiniz

Türkeş: 'Anayasa Süreci ve Terörist İle Müzakere Çakıştırıldı'

Türkeş: 'Anayasa Süreci ve Terörist İle Müzakere Çakıştırıldı'

MHP Genel Başkan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, "Türkiye'de bir anayasa süreci ve terörist ile müzakere çakıştırılmıştır."

MHP Genel Başkan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, "Türkiye'de bir anayasa süreci ve terörist ile müzakere çakıştırılmıştır. Bir ülkenin anayasası orada yaşayan insanların tümüne mutlu, refahlı ve çağa uygun yaşayış temin etmek için yapılır. Terörist başı ile müzakere ederek bir anayasa yapıldığı dünyada görülmemiştir." dedi.

Türkeş, bir takım ziyaretler gerçekleştirmek için geldiği Yalova'da basın toplantısı düzenledi. MHP olarak 9 ilde yapmayı planladıkları 'Milli Değerleri Koru ve Yaşat Açık Hava Toplantıları' hakkında bilgi veren Türkeş, şöyle konuştu: "MHP bu açık hava toplantılarında iktidarın millet iradesine ipotek koyan, parlamentoyu devreden çıkaran, fevkalade tehlikeli siyasi tahakkümünü ve tek parti anlayışını millete şikayet edecektir. Bu toplantılar son dönemde gündemde yer alan açılım, saçılım, iyi şey olacak gibi yuvarlak, global, içi boş, ne olduğu belli olmayan beyanlar ile Türkiye'nin içine sokulmak istenen hal ile alakalıdır."

Çözüm sürecindeki yapılan çalışmalara değinen Türkeş, "Türkiye'de bir anayasa süreci ve terörist ile müzakere çakıştırılmıştır. Türkiye bundan bir süre önce, 24'üncü dönem seçimlerinin ardından yenileştirilmiş bir anayasa yapmak üzere yola çıkmıştır. Ama bugün geldiği yer itibariyle terörist başı ile müzakerenin pazarlık konusu haline getirilmiştir. İşte bu mitinglerde MHP'nin çalışmalarında bu konulara değineceğiz. Bir ülkenin anayasası orada yaşayan insanların tümüne mutlu, refahlı ve çağa uygun yaşayış temin etmek için yapılır. Bir terörist başı ile müzakere ederek bir anayasa yapıldığı dünyada görülmemiştir. Bu yanlış bir tavırdır. İşte biz bunlara vurgu yapmak için bu mitingleri düzenliyoruz." diye konuştu.

Türk milletinin kandırılmak istendiğini ileri süren Türkeş, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Türkiye'de yuvarlak, güzel laflar altında büyük bir tehlike ile karşı karşıyadır. Bir tarafta terörist başı vardır. Bunu şekerle kaplayarak, Türkiye'nin güzel bir adasının ismini koyarak bunu örtemez. Bir tarafta Abdullah Öcalan vardır. İmralı Adası, İmaralı yoktur. Diğer tarafta ise Recep Tayyip Erdoğan vardır. Yani Abdullah Öcalan ve Recep Tayyip Erdoğan görüşme, müzakere yapmaktadırlar. Bunu Türk milletinden saklayamazlar. Ada isimleri koyarak yuvarlak laflar koyarak bunun üstesinden gelmeleri mümkün değildir. İkisi görüşüyor."

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Abdullah ÖcalanİmralıMilliyetçi Hareket PartisiRecep Tayyip Erdoğan
Görüş Bildir