Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Turkcell Cepten Alışveriş Yaptıracak

 > -
4 dakikada okuyabilirsiniz

Turkcell Cepten Alışveriş Yaptıracak

Turkcell Cepten Alışveriş Yaptıracak

Turkcell, tüketici alışkanlıklarını değiştirerek alışverişte yeni bir dönem açacak mobil cüzdan servisini kullanıma sundu. Garanti Bankası ve MasterCard işbirliği ile gerçekleştirilen proje ile kredi kartı numarası yerine sadece cep telefonu numarası girerek internette ya da mağazalarda alışveriş yapılabilecek.

Turkcell Cüzdan adlı servis çok sayıda uygulamayı tek bir platformda topluyor. Turkcell, kredi kartı numarası yerine cep telefonu numarası ile alışveriş, cepten temassız ödeme, cepten cebe para transferi, cepten fatura ödeme, paket satın alma kişiye özel alışveriş fırsatları gibi pek çok özelliği tek bir platformda topluyor. Turkcell Cüzdanı kullanmak için de banka müşterisi ya da kredi kartı sahibi olma şartı aranmıyor.

Mobil iletişim teknolojilerinin dünyayı yeniden şekillendirdiğini söyleyen Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv, finans ve bankacılığın mobil dönüşüme en çok uyum sağlayan sektörler olduğunu belirtti. Turkcell olarak 2008 yılından bu yana bankalar ile çalıştıklarını ifade eden Süreyya Ciliv, mobil ödeme sistemlerine yaptıkları yatırımlarla Türkiye’de ki dönüşüme öncülük ettiklerine dikkat çekti. Ciliv konuşmasına şöyle devam etti:

“Garanti Bankası’nın mobil ödeme sistemlerindeki deneyimi, MasterCard’ın güvenilir altyapısı ve Turkcell’in teknolojisini bir araya getiren Turkcell Cüzdan sayesinde müşterilerimiz artık cüzdanlarını evde bırakacak. Alışveriş ve e-ticarette yepyeni bir dönemin kapılarını açacak olan Turkcell Cüzdan markalar için de müşterilerine önemli fırsatlar sunabilecekleri yenilikçi bir ticaret platformu olacak. Türkiye’nin önde gelen tüm markaları ve bankalar da bu platformdaki yerini alacak.”

Turkcell Cüzdan nasıl kullanılıyor?

Turkcell Cüzdan’ı kullanmak için CUZDAN yazıp 7777’ye göndermek yeterli oluyor. Kullanıcılar ister cüzdanlarına yükleyebilecekleri nakit parayla isterse cüzdanlarına ekleyebilecekleri kartlarla sistemi kullanabiliyor. Turkcell, 31 Aralık 2012 tarihine kadar kullanıcıların hatlarına yükledikleri TL kadar da TL hediye ediyor. Cüzdan’a para yüklemek için Garanti Paramatikleri ya da Turkcell İletişim Merkezleri (TİM) kullanılabiliyor. Turkcell Cüzdan’a ilk etapta Akbank, Garanti Bankası kartları ile Denizbank, ve Yapı Kredi Bankası’nın Mastercard / Maestro logolu temassız kartları eklenebiliyor. TİM’lerde satılan Cep-T Paracard veya Cep-T Neo ön ödemeli kartlarını da Cüzdan’a tanımlayarak kullanmak mümkün.

Haberin Tamamı İçin:

Turkcell, Cüzdanı Evde Bıraktıracak

Turkcell, Cüzdanı Evde Bıraktıracak

Mobil ödeme sistemleri alanında öncü uygulamalara imza atan Turkcell, gelişmiş mobil cüzdan çözümünü geliştirdi. Kredi kartı numarası yerine cep telefonu numarası ile alışveriş, cepten temassız ödeme, cepten cebe para transferi, cepten fatura ödeme, paket satın alma kişiye özel alışveriş fırsatları gibi pek çok özelliği tek bir platformda toplayan Turkcell Cüzdan, bu sayede kullanıcılarına benzersiz bir deneyim sunuyor. Üstelik banka müşterisi ya da kredi kartı sahibi olmaya gerek yok.

Tüm telefonlarla uyumlu olan Turkcell Cüzdanı banka müşterisi olsun ya da olmasın tüm Turkcell’liler kullanabiliyor. Bunun için tek yapılması gereken CUZDAN yazıp 7777’ye göndermek. Turkcell Cüzdan sunduğu basit ve güvenli işlem deneyimiyle Turkcell’lilerin günlük hayatındaki pek çok işlemi kolaylaştırırken, 31 Aralık 2012 tarihine kadar kullanıcılarına hatlarına yükledikleri TL kadar TL de kazandırıyor.

Turkcell Cüzdan ile neler yapılabiliyor?

Cepten Ödeme

- İnternette ödeme: Anlaşmalı internet sitelerinde ödeme seçeneği olarak Turkcell Cüzdan seçilerek hiçbir kart bilgisi paylaşmadan sadece telefon numarası kullanılarak kolay ve güvenli alışveriş yapılabiliyor.

- Mağazalarda ödeme: Çok yakında anlaşmalı mağazalardaki POSlara sadece cep telefonu numarasını girerek Turkcell Cüzdan’a tanımlı kartlarla kolay ve güvenilir alışveriş yapılabilecek.

- Temassız İşlem: Telefonu NFC özelliğini destekleyenler temassız ödeme noktalarında cep telefonuyla hızlı ve güvenli bir şekilde alışveriş yapabiliyor.

Mobil Bankacılık

- Para Gönderme: Turkcell Cüzdan’la hesap numarasına gerek kalmadan istenilen kişinin cep telefonu numarasına 7/24 para göndermek mümkün

- TL Yükleme: Oturduğunuz yerden; saniyeler içerisinde dilediğiniz Turkcell hattına TL yüklemek, Turkcell Cüzdan ile çok kolay.

- Paket Satın Alma: Turkcell’in farklı konuşma, SMS ve data paketleri artık cep telefonunuzdan kolaylıkla satın alınabilecek.

- Fatura Ödeme: Çok yakında Turkcell Cüzdan’ı kullanarak başta Turkcell faturası olmak üzere birçok anlaşmalı kurumun faturası da cepten ödenebilecek.

Mobil Sadakat Programı

- Fırsat ve Kuponlar: Turkcell Cüzdan ile birçok özel alışveriş ve günlük fırsat sitesinin kişiye özel ve lokasyon bazlı teklifleri cepten takip edilip, anında satın alınabilecek.

Turkcell Cüzdan nasıl kullanılıyor?

Turkcell Cüzdan, gerçek bir cüzdandan farksız. Turkcell Cüzdan’ı kullanarak cep telefonundan işlem yapabilmek için içine nakit para koyulabileceği gibi mevcut banka ve kredi kartlarını da eklemek mümkün. Turkcell Cüzdan’a para yüklemek için Garanti Paramatikleri ya da Turkcell İletişim Merkezleri (TİM) kullanılabiliyor. Turkcell Cüzdan’a ilk etapta Akbank, Garanti Bankası kartları ile Denizbank, ve Yapı Kredi Bankası’nın Mastercard / Maestro logolu temassız kartları eklenebiliyor. TİM’lerde satılan Cep-T Paracard veya Cep-T Neo ön ödemeli kartlarını da Cüzdan’a tanımlayarak kullanmak mümkün.

Tüm telefonlarla uyumlu olan Turkcell Cüzdan akıllı telefonlarda Turkcell Cüzdan mobil uygulaması üzerinden, diğer telefonlarda SİM kartta bulunan Turkcell Menü üzerinden kullanılabiliyor. Turkcell Cüzdan’ı kullanabilmek için SIM kartın en az SIMPlus 64 olması yeterli oluyor. NFC’li cihaz sahipleri SİM Plus 256 ve üzeri bir SİM kart kullanarak Turkcell Cüzdan’ın temassız alışveriş keyfine varabiliyor.

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Garanti BankasıKredi KartıTurkcellcep telefonu
Görüş Bildir