Türkan Sultan Yazlık Sinemaya Hayran Kaldı

 > -

Türkan Sultan Yazlık Sinemaya Hayran Kaldı

Türkan Sultan Yazlık Sinemaya Hayran Kaldı

Adana'da 19'uncu Altın Koza Film Festivali etkinliklerine katılan Türkan Şoray, Büyükşehir Belediye Başkanvekili Zihni Aldırmaz'la gezdiği yazlık sinemayı çok beğendiğini söyledi.

Film festivali etkinlikleri çerçevesinde 'Türkan Şoray Film Kostümleri Sergisi'nin açılışına katılmak için Adana'ya gelen Türkan Şoray, havaalanında gazetecilerin sorularını cevapladı. "Daveti aldığımda çok mutlu oldum" diyen ünlü sanatçı, bu yıl Adana Altın Koza Film Festivali'nde çok önemli filmlerin yarıştığını belirterek, "Benim filmim olmasa da, böyle bir ortamda bulunmak, sanatçı arkadaşlarımla aynı havayı yaşamak, beni çok mutlu etti. Festival hem sinema dünyası için, hem de sinemaseverler için çok önemli. Yıllar önce Altın Koza'dan 'onur ödülü' almış, çok mutlu olmuştum" diye konuştu.

YAZLIK SİNEMA NOSTALJİSİ

Dekoru ve kullanılan malzemeleriyle eski sinemaları anımsatan yazlık sinemayı gezen Türkan Şoray, şaşkınlığını gizleyemedi. Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan sinemada bir süre kalan Şoray, "Bayıldım. Çok güzel olmuş. Sizi kutluyorum. Çok güzel bir iş yapmışsınız" dedi. Sinemadaki afişleri de inceleyen Türkan Şoray, 60 yıllık film makinisti Bahri Kırmızıay'la tanışarak, eski günler hakkında sohbet etti. - Adana

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AdanaAltınAltın KozaFestivalSinema
Görüş Bildir