Türkan Şoray'ın Biyografisinde Tek Satır Bile Bahsetmediği Gizli Kalmış 20 Yıllık Aşk Öyküsü

7.3bPAYLAŞIM

Türk sinemasının sultanını genelde filmleriyle anımsasak da, tüm engellere rağmen dimdik duran aşkının hikayesi de var. Hepimizin bildiği Türkan Şoray kanunlarının arkasında bile yatan o isim... Rüçhan Adlı. Kariyerinin neredeyse tamamında ona eşlik etse de, Sultan biyografisinde ona bir sayfa bile yer vermedi! İşte Türkan Şoray'ın büyük aşk hikâyesi...

Büyük aşkın hikayesi Rüçhan'ın çöpçatan şoförü sayesinde başladı.

Eski Galatasaray Asbaşkanı ve iş insanı Rüçhan Adlı ile henüz 17 yaşında olan Türkan Şoray 1962 yılında tanıştı. Adlı o dönem yeni yeni tanınan Şoray'dan etkilenerek bir gün film setine gitti ve birbirinden hoşlanan çiftin ilişkisi, Adlı'nın şoförünün ufak bir oyunu ile başladı.

Biri 40, diğeri 17 yaşında iki aşık...

Çıktıkları ilk buluşmadan sonra, aralarında büyük bir aşk filizlendi ve önlerindeki birçok engele rağmen tam 23 yıl beraber oldular. Engellerden ilki Rüçhan'ın 40, Türkan'ın 17 yaşında olmasıydı. Bu yetmezmiş gibi, bir de Rüçhan evliydi! Adlı'nın eşi boşanmak istemedi ve Şoray'ın annesi bu beraberliğe karşı çıktı ama onlar yine de yılmadı.

"Peri Sultan, bugün Mayıs 1… Çiçekler güneşten mahrum ve mahzun. Yalnız 11 lale senin ışığında mesut yaşayacak ve mesut olacaktır. Seni öperim."

Birlikte yaşamaya başlayan aşıklar, birbirlerine her gün sevda mektupları yazıyordu. Rüçhan'ın mektuplarında sevdalısından "Sultan" diye bahsetmesi de, bu mahlasın nereden geldiğini açıklıyor.

Türkan Şoray kanunlarının arkasındaki isim de Rüçhan Adlı'ydı.

Adlı, Şoray'ın kendini koruyabilmesi gerekçesiyle birtakım kurallar koymasını önerdi ve bunun üzerine, bugün Türkan Şoray'a bile garip gelen; "Türkan Şoray'ın adı en başta ve tek yazılacaktır.", "Türkan Şoray öpüşmez." gibi meşhur kurallar ortaya çıktı.

Araya Cihan Ünal girdi ve 23 yıllık aşk sonlandı!

Türkan Şoray ile Rüçhan Adlı ilişkisi hem Rüçhan Bey'in evliliği hem de yaş farkı sebebiyle her zaman çok sağlıklı gitmedi. Üstüne bir de Türkan Şoray, Mine filminin setinde tanıştığı dönemin karizmatik oyuncusu Cihan Ünal'dan etkilenince ikilinin arası biraz daha açıldı. Türkan Şoray ile Cihan Ünal birbirine aşık oldu ve Yağmur adında bir kız çocuğu dünyaya getirerek bu aşklarını taçlandırdılar.

Cihan Ünal ile olan ilişkisi istediği gibi gitmedi

Cihan Ünal ile yaklaşık 3 yıl kadar evli kalan Türkan Şoray, eşinden ayrıldıktan sonra tekrar Rüçhan'la oturdukları villaya geri döndü.

"Ölene kadar ikamet"

Aralarında anlaşma yaptılar ve evin farklı katlarında yaşamaya devam ettiler. Adlı'nın aşkı ise hep devam etti, hatta verdiği son röportajda "Beni yaşantım boyunca onun kadar hiç kimse sevmedi. Onu da benim kadar kimse sevemez” sözlerini kullandı romantik aşık...

Türkan Şoray, biyografisinde hayatının 23 yıl yanında olan Adlı'dan bahsetmedi bile...

Sultan'ın sonradan verdiği röportajlardan birinde 23 senelik aşkını "Rüçhan Bey bir baba gibiydi aslında benim için, yaşça oldukça büyüktü." sözleriyle ifade etse de, bu aşklarını anlatmaya yetmez tabii ki.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
turkan-zrn

Ne güzel de yazmışlar; "aşk" imiş. Basbayağı sugar daddy ilişkisi, neyini aklayıp paklıyorsunuz? Şeyma yapınca metres, Türkan Şoray yapınca "Sultan"

filiz1.

tamam da türkan şorayın sugar daddye ihtiyacı yok ki.

turkan-zrn

bu ilişki Türkan Şoray 17 yaşındayken başladı, adam babası yaşındaydı. Şaka mısın?

filiz1.

aklı hep 17 yaşında takılı mı kaldı. 23 yıllık aşk diyor.

dedekorkut

pedofili kavramının da içini boşaltıyorsunuz. yaş farkına pedofili denmiyor arkadaşlar. 20 yaşındaki biri ile 100 yaşındaki birinin ilişkisi pedofili ya da sapkınlık değildir. iki yetişkin nasıl mutlu oluyorsa, olsunlar. pedofili bir yetişkinin, ergenlik öncesi çocuklara duyduğu ilgidir.

guner-ulusoy

normalde pedofile dediğiniz lişkiler zamanında gayet normalmiş . neyse reklamları biraz azaltın artık . her yerde bütün sayfayı kaplayan reklam görmek istemiorum

helsu

Köyde ki 17 yaşında kız 40 yaşındaki ağa ile ağa evli olduğu halde 23 yıl birlikte olursa zaten ne çıksa taşradan çıkıyor dersiniz ama dimi onedio. tamamen aynı mantık buna da büyük değil yasak aşk diyin!

berdannnnnn

Kızı üzülmesin diye. 20 yıllık büyük Aşk. Cihan unal çocuk olsun diye iste vs vs vs

Görüş Bildir