Türk Telekom İkinci Çeyrekte 3.2 Milyar Lira Gelir Elde Etti

-

Türk Telekom İkinci Çeyrekte 3.2 Milyar Lira Gelir Elde Etti

Türk Telekom İkinci Çeyrekte 3.2 Milyar Lira Gelir Elde Etti

Türk Telekom Grubu 2012 2. çeyrek finansal sonuçlarını açıkladı. Grubun ikinci çeyrek gelirleri 3,2 milyar lira olarak duyuruldu. Geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre Türk Telekom Grubu gelirlerini %7 artırmış oldu. Türk Telekom Grubu geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre net karını da %24 artırdı (604 milyon lira).

Yayınlanan raporda Türk Telekom’un 2012′nin ikinci çeyreğinde ve ilk yarısında yaptığı yatırımlara da değiniliyor. Rapora göre ikinci çeyrekte 677 milyon TL yatırım yapılırken, ilk yarıdaki toplam yatırım tutarı 1 milyar 81 milyon TL’ye ulaşmış oldu.

Aşağıdaki tabloda Türk Telekom’un son iki çeyreğine ait finansal rakamlarına göz atabilirsiniz.
Türk Telekom Grubu’nun ikinci çeyrek sonuçları hakkında yayınlanan basın bülteninde CEO Hakam Kanafani’nin şu sözlerine yer veriliyor:

“Türkiye’nin lider telekomünikasyon ve yakınsama teknolojileri grubu olarak Türk Telekom Grubu milyonlarca sabit hat ve mobil segment müşterisine yenilikçi paket ürünler ve katma değerli hizmetler sunmaya devam ediyor. Stratejimizin hissedarlarımıza daha fazla değer katma ve Türkiye’nin ekonomik büyüme sürecinde lider bir rol üstlenme yolunda bizi ileriye taşıyacağına inanıyoruz.”

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

CEOTürk Telekom
Görüş Bildir