Türk Telekom'dan 3 Boyutlu Atak!

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

Türk Telekom'Dan 3 Boyutlu Atak!

Türk Telekom'Dan 3 Boyutlu Atak!

Türk Telekom'un yeni genel müdürü Tahsin Yılmaz, 3D olarak adlandırdıkları yeni vizyonu açıkladı. “Dijital yaşam dönüşümü”, “Değer odaklı mükemmel müşteri hizmetleri ” ve “Dünyaya açılım ve bölgesel büyüme”ye odaklanacaklarını belirten Yılmaz, "Ses haberleşmesinde rekabet bitti. gelecek data'da "dedi

Türk Telekom'a (TT) 4 Eylül'de Genel Müdür olarak atanan Tahsin Yılmaz, “3D vizyonu” olarak adlandırdıkları yeni bakış açısıyla dünyaya açılmak istediklerini söyledi. Yeni görevi ile ilk kez basının karşısına çıkan TT Genel Müdürü Yılmaz, "Pazarda ses haberleşmesinde hem sabit hem de mobil olarak rekabet bitmiştir. Burada sadece pazar payında 1-2 puanlık oynamalar olabilir. Ama 'data' alanında rekabet kıyasıya devam edecek. Geleceğin rekabeti de 'data'da olacak. Biz de büyümemizi bu şekilde sağlayacağız" dedi. Gelecek dönem büyüme vizyonlarını, “Dijital yaşam dönüşümü”, “Değer odaklı mükemmel müşteri hizmetleri ” ve “Dünyaya açılım ve bölgesel büyüme”yi kapsayan “3D vizyonu” olarak adlandırdıkları belirten Yılmaz, "Yeni döneme 3D vizyonu ile giriyoruz. 5 yıllık stratejik planımız hazır. Hayatın her alanına dokunan çözümlerle Türkiye’nin dijital dönüşümüne katkıda bulunmayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu. Y

eni vizyon çerçevesinde bölgesel güç olma ve dünyaya açılma stratejilerini hızlandırmak istediklerine dikkat çeken Yılmaz, şöyle konuştu: "Genel kurul tarafından yönetim kuruluna (satın almalar için) 300 milyon Euro'luk bütçe yetkisi aktarıldı. TT'yi hem Türkiye'de hem bölgede daha ileri noktaya getirecek her türlü fırsatı değerlendireceğiz."

'KATALİZÖR GÖREVİ GÖRECEĞİZ'

Yılmaz, TT'nin bu yılın başında başlattığı ve mevcut bakır şebekelerin fiber altyapı ile değiştirildiğini Fiber Şehir Dönüşümü yatırımının tüm ülkeyi kapsayacak şekilde 2015 yılı sonuna kadar tamamlamayı hedeflediklerini söyledi. Yılmaz “Türk Telekom Grubu teknoloji şirketleri eğitimden sağlığa, enerjiden eğlenceye kadar birçok alanda çözümler geliştiriyor. Geleceği şekillendirecek fikirlere kapımız her zaman açık. Türkiye’nin hem yazılım hem de geliştirme alanında giderek güçlenen bir damarı olduğunu görüyoruz. Bölgede söz sahibi olacak bir ekosistem oluşturmayı hedefliyoruz. Kuluçka mekanizmaları ve partner eko-sistemiyle bu süreci destekleyeceğiz. Türkiye'den dünya çapında teknolojiler geliştirecek şirketlerin çıkması için katalizör görevi üstleneceğiz” diye konuştu.

'DEĞERİ ARTIRMAK İÇİN SEFERBER OLACAĞIZ'

TT'nin kamudaki paylarının satışına ilişkin soruları yanıtlayan Yılmaz, bu konuda yetkinin Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'nda olduğunu hatırlatarak, "En önemli önceliğimiz TT'nin değerini artırmak olacak. Genel Müdür olduktan sonra Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile de bu konuyu görüştük. Bakanımızın bizden beklentisi de TT'nin değerini yükseltmemiz. Bu anlamda seferber olacağız" dedi.

FATİH İÇİN TEKLİF VERDİK, BEKLİYORUZ'

FATİH projesinde 3.600 adet okulu kapsayan intranet altyapısı ihalesine teklif verdiklerini ve sonucunu beklediklerini söyleyen Yılmaz, "Fiber altyapısını tüm okullara götürme konusunda hazırız. Temaslarımız devam ediyor" dedi. Türkiye, Suriye, Ürdün ve Suudi Arabistan arasında fiber optik ağları birleştiren JADI Link projesinin ilk safhasının tamamlandığını ancak Suriye'deki çatışmalar nedeniyle sıkıntılar yaşandığını söyleyen Yılmaz, "Bakım ve işletme konusunda ciddi sorunlar var. Ancak 11-12 Ağustos'tan itibaren ciddi kesinti yok, o proje full kapasiteye ulaşana kadar devam edecek" diye konuştu.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Mehmet ŞimşekSuriyeSuudi ArabistanTürk Telekom
Görüş Bildir