Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Türk Tatilciler Rotayı Asya'ya Çevirdi

-
2 dakikada okuyabilirsiniz

Türk Tatilciler Rotayı Asya'ya Çevirdi

Türk Tatilciler Rotayı Asya'ya Çevirdi

Bu haber 08 Mar 2013 Cum 10:59 tarihinde eklendi.

Uçak bileti arama ve karşılaştırma motoru Skyscanner’ın verilerine göre, Türklerin seyahatleri için Asya ülkelerine gösterdiği ilgi 2013 yılında ciddi oranda artıyor. 2012′nin Ocak ve Şubat aylarıyla karşılaştırıldığında,2013 yılında Türkiye’den Çin, Hong Kong, Güney Kore ve Filipinler gibi Asya ülkelerine yapılan uçak bileti aramalarında neredeyse 3 kat artış görülüyor.

Avrupa’nın bir numaralı uçak bileti arama motoru Skyscanner’ın 2012 ve 2013′ün Ocak-Şubat aylarının uçak bileti arama verileri karşılaştırdığında ortaya ilgi çekici sonuçlar çıkıyor. Veriler, Türklerin Asya ülkelerine gittikçe daha çok yöneldiğine işaret ediyor.

Çin Yükselişte…

Uçak bileti aramalarında yükselişe geçen ülkeler arasında ilk sıralarda Çin göze çarpıyor.2012 senesi Türkiye’de Çin Kültür yılı olarak ilan edilmişti, 2013 ise Çin’de Türk Kültür Yılı olarak kutlanıyor ve bu girişimler seyahatlere de yansıyor. 2013 Ocak ve Şubat aylarında Çin’den Türkiye’ye yapılan uçak bileti aramaları % 134 artarken, Türkiye’deki artış %175 civarında seyrediyor. Türk Hava Yolları’nın Nisan ayı itibariyle Çin’in Guangzhou şehrine olan karşılıklı direkt seferlerini haftada 4′ten her güne çıkaracak olması da iki ülke arasındaki seyahatlerin arttığına işaret ediyor.

İŞ SEYAHATLERİNDE ÇİN ABD’Yİ SOLLUYOR

Küresel İş Seyahatleri Derneği (GBTA), önümüzdeki iki yıl sürecinde Çin’in ABD’yi iş seyahatlerinde ABD’yi geride bırakarak tüm dünyada ilk sıraya yerleşeceğini öngörüyor. GBTA’nın araştırmasına göre iş seyahatleri için Çin, Hindistan ve Rusya artışa geçiyor. Skyscanner’ın verileri de bu bilgileri doğrular nitelikte; tüm dünyada Hindistan uçak bileti aramalarında %79 artış gözleniyor.

GÜNEY KORE’YE İLGİ %167 ARTTI

Gangnam Style çılgınlığı ile geçtiğimiz sene ön plana çıkan Güney Kore, bu sene de Türklerin ilgi odağı olmaya devam ediyor. 2012′ye kıyasla Türkiye’den Güney Kore’ye yapılan aramalarda %167 artış gözleniyor.

VİZESİZ ASYA ÜLKELERİNE TALEP DAHA YÜKSEK

Türklerden vize istemeyen Asya ülkelerine de ilgi artıyor. 2013 yılında Türklerden vize istemeyen Hong Kong, Maldivler, Filipinler, Japonya, Tayland ve Malezya gibi ülkelere yapılan uçak bileti aramaları 2012′ye kıyasla ortalama 2,5 kat artış gösteriyor.

2013′te Türkiye’den Yapılan Aramalarda En Çok Artış Gösteren Ülkeler

Hong Kong %183

Çin %175

Güney Kore %167

Maldivler %161

Filipinler %157

Bu konuya hiç yorum yapılmadı.

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Amerika Birleşik DevletleriÇinFilipinlerGangnamHindistanHong KongJaponyaKoreRusyaTürk Hava Yolları
Görüş Bildir