Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Akdeniz Oyunları'nda Bayrak Taşıyan Rıza Kayaalp'e Tepki

 > -

Türk Sporunun Önünde 'Allah Belanızı Versin Çapulcular' Diyen Kişi!

Hürriyet gazetesi yazarı Mehmet Y. Yılmaz, Akdeniz oyunlarında Türk kafilesinin önde bayrağı taşıyan Rıza Kayaalp'in Gezi eylemlerine katılanlar hakkında ırkçı ve hakaret içeren mesajlar attığını yazdı

Mehmet Y. Yılmaz'ın Hürriyet gazetesindeki yazısı şöyle:

Akdeniz Oyunları’nın açılış töreninde Türk sporcu kafilesinin önünde bayrak taşıyan güreşçi Rıza Kayaalp’i görünce, her spor tesisinde yazılı bulunan Atatürk ’ün şu sözünü hatırladım:“Sporcunun zeki, çevik ve ahlaklısını severim”.

Olimpiyatlarda ve Akdeniz Oyunları gibi uluslararası spor organizasyonlarında kafilenin önünde bayrak taşıyacak sporcunun seçimi önemlidir.

Sadece sportif başarı yetmez, başka iyi özellikleri nedeniyle liderlik kapasitesi olan, kamuoyunda sevgi gören sporcular aranır.

Bizimkiler bu sefer Rıza Kayaalp isimli güreşçiyi seçmişler. Sportif başarısı Olimpiyat üçüncülüğü, önemlidir. Ama geri kalan vasıfların hiçbirini haiz değil. Çünkü terbiyesi bozuk bir ırkçıdan daha fazla bir kişiliğe de tekabül etmiyor!

Bakın Gezi Parkı’na alışveriş merkezi yapılmasını protesto etmek üzere başlayan gösterilersırasında yazdığı tweet’lere:

“Ermenilere bıraktınız meydanı, Allah belanızı versin eylemci çapulcuları.”

“Ermenistan halkı kutlama yapıyormuş taksimi işgal ettik türkiyeye rahatça hakaret edebiliyoruz diye.”

“Sizin yaptığınız eylemi s.... Vatan hayinleri.” (Attığı mesajlardaki Türkçe bozuklukları bu tosuncuğun kendisine ait, benim suçum değil.)

Bir etnik aidiyeti hakaret olsun diye kullanmak, en hafif tabirle ırkçılıktır, nefret suçu işlendiği anlamına gelir. Eylemcilere ettiği küfür ise kendi ahlak seviyesini gösteriyor. Ve böyle bir adamın eline bayrak verip bir spor organizasyonunun açılışında kafilenin önünde yürütüyorsunuz.

Haberin Tamamı İçin:

Akdeniz Oyunları'nda Bayrak Taşıyan Rıza Kayaalp'e Tepki

Gezi olaylarıyla ilgili tweetleri büyük tepki gören Kayaalp'in Mersin'de Türk bayrağını taşıması tepki topladı.

Akdeniz Oyunları'nda Türk kafilesinin önde bayrağı taşıyan Rıza Kayaalp, Taksim Gezi Parkı eylemlerine katılanlara yazdıklarıyla dikkatleri üzerine çekmişti.

YAZARLARIN GÜNDEMİ KAYAALP

Taksim Gezi Parkı eylemlerine katılanlarla ilgili "Sizin yaptıgınız eylemi s.... Vatan hainleri." diyen 23 yaşındaki sporcu daha sonra "Yazıklar olsun size Ermenilere bıraktınız meydanı Allah belanızı versin eylemci çapulcular" diye tweet attı. İşte attığı bu tweetlerle sosyal medyayı birbirine katan Kayaalp'in o bayrağı taşıması bugün yazarların da gündemindeydi. Hürriyet'ten Mehmet Yılmaz ve Yılmaz Özdil bugünkü yazılarında Kayaalp'e yer verdi.

Yılmaz Özdil'in yazısı için tıklayınız

Mehmet Yılmaz'ın yazısı için tıklayınız

"TÜRK SPORUNUN GÖĞSÜNE UTANÇ MADALYASI"

Yılmaz Özdil "Çarşı'ya darbeci dediler Bunu dedikleri gün... Gezi Parkı direnişçileri için "yaptığınız eylemi si...yim vatan hainleri" diyen, "Ermenilere bıraktınız meydanı, Allah belanızı versin eylemci çapulcular" diyen, "yazıklar olsun bunlara destek çıkanlara" diyen, "orada polis olmayı çok isterdim" diyen yandaş güreşçi Rıza Kayaalp'e Akdeniz Oyunları'nın açılış töreninde milli takım kafilemizin bayrağını taşıttılar. Çarşı'nın göğsüne iftira yaftası yapıştırmaya kalkarken... Türk sporunun göğsüne takılan "utanç madalyası"dır bu!" diyerek bu tercihe tepki gösterdi.

MEHMET YILMAZ'DAN TEPKİ

Yine aynı gazetenin yazarlarından Mehmet Yılmaz "Sporcunun ırkçı ve terbiyesiz olanı" başlıklı yazısında Kayaalp'in seçilmesine tepki göstererek "Normal olanı bu ırkçı şahsın bir daha spor sahalarına sokulmamasıdır." dedi.

"TERBİYESİ BOZUK IRKÇI"

Atatürk'ün "Sporcunun zeki, çevik ve ahlaklısını severim". sözünü hatırlatan Yılmaz "Bizimkiler bu sefer Rıza Kayaalp isimli güreşçiyi seçmişler.

Sportif başarısı Olimpiyat üçüncülüğü, önemlidir. Ama geri kalan vasıfların hiçbirini haiz değil.Çünkü terbiyesi bozuk bir ırkçıdan daha fazla bir kişiliğe de tekabül etmiyor!"dedi.

"SPOR SAHALARINA SOKULMAMASI LAZIM"

Kayaalp'in attığı tweetlere atıfta bulunan yazar, "Bir etnik aidiyeti hakaret olsun diye kullanmak, en hafif tabirle ırkçılıktır, nefret suçu işlendiği anlamına gelir. Eylemcilere ettiği küfür ise kendi ahlak seviyesini gösteriyor.

Ve böyle bir adamın eline bayrak verip bir spor organizasyonunun açılışında kafilenin önünde yürütüyorsunuz. Normal olanı bu ırkçı şahsın bir daha spor sahalarına sokulmamasıdır. Irkçılık nedeniyle oyunlardan diskalifiye edilirse de hiç şaşırmayın! Gördüğünüz gibi üniversiteye yakışmayan ırkçı profesör Ahmet Atan ile Türkçe imla bilgisinden yoksun, spor sahalarına yakışmayan ırkçı sporcu aynı zeminde birleşebilmişler. Recep Tayyip Erdoğan, YÖK, Yıldız Teknik Üniversitesi ve Beden Terbiyesi ne kadar iftihar etseler azdır!" dedi.

KAYAALP'İN GEZİ PARKI EYLEMLERİYLE İLGİLİ TWEET'LERİ

ermenistan halkı kutlama yapıyormuş taksimi işgal ettik türkiyeye rahatça hakaret edebiliyoruz diye, yazıklar olsun bunlara destek çıkanlara— Rıza kayaalp (@rizakayaalpriza) 8 Haziran 2013

orda olmakta vardı ama gönlümüz senle usta, çekemeyenler çatlasın seni, allahına kurban duruşun yeter usta... #ankarabaşbakanınıkarşılıyor— Rıza kayaalp (@rizakayaalpriza) 7 Haziran 2013

sandık kalkmadı arkadas istemiyorsan verme oyunu, yakip yıkmaya ne gerek var devletin milletin malindan ne istiyorsunuz...— Rıza kayaalp (@rizakayaalpriza) 2 Haziran 2013

Sizin yaptıgınız eylemi s.... Vatan hayinleri. sondakika.com/haber/haber-ey…— Rıza kayaalp (@rizakayaalpriza) 6 Haziran 2013

rizeşi kardeslerimize hellel olsun fitnecilere fırsat vermediiler.— Rıza kayaalp (@rizakayaalpriza) 6 Haziran 2013

"mesele başbakan'ı karşılamak degil arkadaş. Hala anlamadın mı? Gel hadi" hava alanı yolunda...:)— Rıza kayaalp (@rizakayaalpriza) 6 Haziran 2013

yazıklar olsun size ermenilere bıraktınız meydanı allah belanızı versin eylemci capulcuları.— Rıza kayaalp (@rizakayaalpriza) 7 Haziran 2013

Haberler

Haberin Tamamı İçin:

Olimpiyat Açılışında Türk Bayrağını Taşıyan Zeki, Çevik ve Irkçı Güreşçi!..

Mehmet Yılmaz: Normal olanı bu ırkçı şahsın bir daha spor sahalarına sokulmamasıdır. Irkçılık nedeniyle oyunlardan diskalifiye edilirse de hiç şaşırmayın!

Mersin'de başlayan 17. Akdeniz Olimpiyat Oyunları'nın açılış seramonisinde Türk bayrağını taşıyan güreşçi Rıza Kayaalp , Gezi Parkı direnişi için Twitter'dan "Ermenilere bıraktınız meydanı, Allah belanızı versin eylemci çapulcuları. Ermenistan halkı kutlama yapıyormuş. Taksim'i işgal ettik, Türkiye'ye rahatça hakaret edebiliyoruz diye. Sizin yaptığınız eylemi s.... Vatan hainleri" dedi.

Hürriyet gazetesi yazarı Mehmet Yılmaz , "Sporcunun ırkçı ve terbiyesiz olanı" başlığıyla yayımlanan (22 Haziran 2013) yazısında, Rıza Kayaalp'e tepki gösterdi.

Yılmaz yazısında Mustafa Kemal Atatürk'ün "Sporcunun zeki, çevik ve ahlaklısını severim" sözünü hatırlatarak, "Bir etnik aidiyeti hakaret olsun diye kullanmak, en hafif tabirle ırkçılıktır, nefret suçu işlendiği anlamına gelir. Eylemcilere ettiği küfür ise kendi ahlak seviyesini gösteriyor. Ve böyle bir adamın eline bayrak verip bir spor organizasyonunun açılışında kafilenin önünde yürütüyorsunuz. Normal olanı bu ırkçı şahsın bir daha spor sahalarına sokulmamasıdır. Irkçılık nedeniyle oyunlardan diskalifiye edilirse de hiç şaşırmayın!" dedi.

Mehmet Yılmaz'ın Hürriyet'teki yazısının o bölümü şöyle:

Akdeniz Oyunları’nın açılış töreninde Türk sporcu kafilesinin önünde bayrak taşıyan güreşçi Rıza Kayaalp’i görünce, her spor tesisinde yazılı bulunan Atatürk’ün şu sözünü hatırladım:

“Sporcunun zeki, çevik ve ahlaklısını severim”.

Olimpiyatlarda ve Akdeniz Oyunları gibi uluslararası spor organizasyonlarında kafilenin önünde bayrak taşıyacak sporcunun seçimi önemlidir.

Sadece sportif başarı yetmez, başka iyi özellikleri nedeniyle liderlik kapasitesi olan, kamuoyunda sevgi gören sporcular aranır.

Bizimkiler bu sefer Rıza Kayaalp isimli güreşçiyi seçmişler.

Sportif başarısı Olimpiyat üçüncülüğü, önemlidir. Ama geri kalan vasıfların hiçbirini haiz değil.

Çünkü terbiyesi bozuk bir ırkçıdan daha fazla bir kişiliğe de tekabül etmiyor!

Bakın Gezi Parkı’na alışveriş merkezi yapılmasını protesto etmek üzere başlayan gösteriler sırasında yazdığı tweet’lere:

“Ermenilere bıraktınız meydanı, Allah belanızı versin eylemci çapulcuları.”

“Ermenistan halkı kutlama yapıyormuş taksimi işgal ettik türkiyeye rahatça hakaret edebiliyoruz diye.”

“Sizin yaptığınız eylemi s.... Vatan hayinleri.” (Attığı mesajlardaki Türkçe bozuklukları bu tosuncuğun kendisine ait, benim suçum değil.)

Bir etnik aidiyeti hakaret olsun diye kullanmak, en hafif tabirle ırkçılıktır, nefret suçu işlendiği anlamına gelir. Eylemcilere ettiği küfür ise kendi ahlak seviyesini gösteriyor.

Ve böyle bir adamın eline bayrak verip bir spor organizasyonunun açılışında kafilenin önünde yürütüyorsunuz.

Normal olanı bu ırkçı şahsın bir daha spor sahalarına sokulmamasıdır.

Irkçılık nedeniyle oyunlardan diskalifiye edilirse de hiç şaşırmayın!

Gördüğünüz gibi üniversiteye yakışmayan ırkçı profesör Ahmet Atan ile Türkçe imla bilgisinden yoksun, spor sahalarına yakışmayan ırkçı sporcu aynı zeminde birleşebilmişler.

Recep Tayyip Erdoğan, YÖK, Yıldız Teknik Üniversitesi ve Beden Terbiyesi ne kadar iftihar etseler azdır!

T 24

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

BaşbakanGezi ParkıMersinMilli TakımPolisRecep Tayyip ErdoğanTwitter
Görüş Bildir