Türk Sinemasında Yan Rollerde Seyrettiğimiz 13 Oyuncunun Filmden Sonra Değişen Halleri

-
Abone ol

Türk Sineması sevenler toplansın! Bu sefer başrol oyuncularından değil, daha çok yan rollerde seyrettiğimiz oyuncuların değişiminden bahsedeceğiz. Bazıları oldukça şaşırtıcı.

1. Oktay (Eriş Akman)

Aile Şerefi filminde bizden bol bol küfür yiyen Oktay karakterini Eriş Akman canlandırmıştı. Eriş Bey şu an halihazırda yapımcı, yönetmen olarak yoluna devam ediyor.

2. Tuncay (Necati Aslan)

Neşeli Günler'in minik yavrusu Tuncay'ı unutmak neredeyse imkansız. Tuncay'ı canlandıran Necati Aslan hala sektörde yönetmen, yapımcı ve müzisyen olarak yer alıyor.

3. Bıyıklı Edebiyat Öğretmeni (Avni Yalçın)

Hababam'ın bıyıklarını çekip kopartmaya çalıştığı yakışıklı öğretmeni Avni Yalçın, şu an dizi ve sinema yapımlarında oyunculuk yapıyor.

4. Güllüşah'ın annesi (Celile Toyon)

İbo ile Güllüşah filmini hatırladıysanız, Güllüşah'ın elit ailesini de hatırlamışsınız demektir. Celile Toyon orada anne rolünü canlandırmıştı. Onu en son Vatanım Sensin dizisinde Hasibe Ana olarak görmüştük.

5. Küçük Enişte (Tuncay Gürel)

Tosun Paşa'nın Küçük En.iştesi Tuncay Gürel'i maalesef 2014 yılında kaybettik. Kendisi aramızdan ayrılana kadar dizi ve oyunlarda görev almış bir oyuncuydu.

6. Bekir (Şemsi İnkaya)

Öncelikle elbette Şemsi İnkaya'nın canlandırdığı birçok karakter var ama biz Gırgıriye'deki Bekir ile analım istedik. Şemsi İnkaya'yı ara ara ekranlarda görebildiğimiz için çok şanslıyız.

7. Çalışkan Ahmet (Ahmet Sezerel)

Hababam Sınıfı'na ağzının payını veren Çalışkan Ahmet'i oyuncu Ahmet Sezerel canlandırmıştı. Ahmet Bey şu an sanat evi ve restoran işletmeciliği yapıyor.

8. Kahraman (Kahraman Kıral)

Canım Kardeşim filminde hepimizi hüngür hüngür ağlatan bu çocuk, şimdi Fatih Kıral mobilyalarının başındaki isim.

9. Galatalı (Ali Taygun)

Ali Taygun, bu ülkenin gelmiş geçmiş en başarılı oyuncularından biriydi. 2009 yılında vefat edene kadar da yönetmen, akademisyen ve oyuncu olarak görev yaptı.

10. İbraam (Hüsnü Yıldız)

Kapıcılar Kralı Seyit'in deyişiyle "İbraam", aslında filmin çekildiği apartmanın görevlisinin oğlu. Gerçek adı Hüsnü Yıldız olan oyuncu, şu an şarkıcılık yapıyor.

11. Şişko Nuri (Sıtkı Sezgin)

Sıtkı Sezgin şu an 68 yaşında ve Samsun'u Atakum ilçesinde bulunan Büyükşehir Belediyesi Huzurevi'nde yaşamını sürdürüyor.

12. Seferoğlu Suphi (Cevdet Arıkan)

Seferoğulları'nın yakışıklısı, şu an Mersin'de mütevazi bir hayat sürdürüyor.

13. Cemşit (Ahmet Mekin)

Selvi Boylum Al Yazmalım'ın Cemşit'i Ahmet Mekin şu an 85 yaşında. Yılın bir kısmını Antalya'da, bir kısmını da Erdek'te geçiren oyuncu gençlik yıllarında nasıl da yakışıklıymış!

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

10. İbraam (Hüsnü Yıldız). Bunu bir ara Çağatay Ulusoy diyorlardı :D

feyk

time is bitch

sercan-lale

bana bak sana bir şey söyliyim mi? söyle kimseye söylemek yok ama.. iyi ya söylemem yemin et bakiyim valla billa söylemem ben ölücekmişim ne var olm bunda yemin ettirecek hiiççç; ama abimle, halit abim duydum mu diye bağırdılar akşam bana ben de korkudan duymadım dedim. sen sahiden ölünce bilyalar ne olacak? ne biliyim ben bana versene iyi ya ölünce abimden alırsın yaşa ulan... Kahraman. Canım Kardeşim

musikisinas-don-vito

Ahmet Mekin varken Alain Delon kimmiş. Bu tiple Hollywood yıldızı olabilirmiş.

depresifon

kesinlikle ya..

erlik

adam ateş ediyor. Sean Connery, Robert Redford vs hepsi hikaye valla

erlik

adam ateş ediyor. Sean Connery, Robert Redford vs hepsi hikaye valla

ayna-efendi

bazı insanların en büyük talihsizliği türkiyede doğmuş olmalarıdır; yeşilçamın emektar oyuncuları gibi

musikisinas-don-vito

Evet. Cüneyt Arkın'ın ilk gençliği de böyle. Hatta bir James Bond teklifi dahi almış. Bence Önder Somer'de de o hava varmış ama nedense jön yerine klasik kötü karakterlerden biri olmuş. Yeşilçam'ın emektar oyuncularıyla ilgili de çok güzel bir site vardı üçüncü adam diye. En son Yadigar Ejder için kitap çıkarmışlardı sanırım. Adamın nasıl öldüğü bile muamma. (Kimisi bir lokantanın tuvaletinde beyin kanamasından öldüğünü söylüyor, kimisi evsiz kalınca soğuk bir kış sabahı Taksim'de bir bankta donmuş olarak ölü bulunuğunu söylüyor). Ve bu adam tek başına binden fazla filmde oynadığı hâlde durum böyle.

ayna-efendi

yadigar ejderin ölümü yadigar ejder başka bir ülkede olsa böylemi olurdu hollywood da ya da avrupada değeri bilinirdi

musikisinas-don-vito

Mualla Sürer'in de dramatik bir hikâyesi vardı sanırım. Paraya ihtiyacı olduğu için içine sinmeyen rollerde dahi oynamak zorunda kalmış hep

musikisinas-don-vito

Evet Üçüncü Adam'ın röportajı :)

ayna-efendi

bu oyuncular hollywood da olsa bugün şöhretler kaldırımında adları yazardı

musikisinas-don-vito

Aynen öyle. Yapımcılar onları üç kuruşa inşaat işçileriyle aynı yevmiyeye çalıştırarak sömürmüş yıllarca. En azından bugün onurlandırmak adına bir şeyler yapılabilir ama vefa işte...

metolah

#13 Ahmet Mekin sen neymişsin be abi. Şimdikiler bokun olamazmış

Görüş Bildir