Türk Mutfağına Ne Kadar Hakimsin?

 > -

Dünyanın en güzel mutfağı tabii ki Türk mutfağı! Peki kendi mutfağımıza ne kadar hakimiz, onun hakkında birçok şey biliyor muyuz yoksa sadece yemekle mi yetiniyoruz? Hadi gelin bakalım...

1. Masaya ilk içecekler gelir, peki sence şu içeceklerden hangisinin acılı ve baharatlısı olur?

Şalgam Suyu
Ayran
Kefir
Zahter

2. Salatalara dair ne bildiğini de merak ediyoruz. Şu salatalardan hangisinin içinde ceviz bulunur?

Loğlaz piyazı
Bostana salatası
Çeçen salatası
Radika salatası
Gavurdağı
Babagannuş

3. Salatalardan sonra yemeğe alışma süreci gelir ilk adım çorbalar, aşağıdakilerden hangisi çorba olarak anılmaz?

Lebeniye
Yayla
Yuvalama
Yüksük
Analı Kızlı
Tarhana

4. Sıra geldi mezelere, şu aşağıdakilerden hangisi Ege mezesi değildir?

Maş piyazı
Tekmil fava
Kabak çiçeği dolması
Atom
Deniz börülcesi
Nuraniye

5. Sıra geldi ara sıcaklara, şu aşağıdaki ara sıcaklardan hangisi Hatay yöresine aittir?

Fındık lahmacun
İçli köfte
Fellah köftesi
Biberli ekmek

6. En güzel kısım ana yemek! Çeşit çeşit kebabımız var, peki Adana ve Urfa kebabın farkları neler?

7. Yemeğimizi yedik üzerine en güzel giden şey bir tatlı! Şu aşağıdaki tatlılardan hangisi İç Anadolu'da çok tüketilir?

Revani
Halka tatlısı
Şıllık
Şekerpare
Tulumba
Baklava

8. Son olarak üzerine mis gibi kahvemizden içeriz. Peki aşağıdaki kahvelerden hangisi kahve çekirdeğinden yapılmaz?

Dibek kahvesi
Mırra
Menengiç kahvesi
Türk kahvesi

Türk mutfağının Vedat Milor'usun!

Bunca zamandır televizyonlarda, ünlü restoranlarda gördüğümüz ünlü Türk şeflerden bile iyi biliyorsun bizim mutfağı. Tıpkı Vedat Milor gibi! Yemekleri ya gidip yerinde yemişsin, ya da fazlasıyla araştırmışsın. Hangi yemek nasıl yapılır? Neden o yöreye aittir? bu konuda adeta bir uzmansın. Eşin, dostun her daim gelip senden mekan, yemek fikirleri alıyor. Bunun yanında kendi çabalarınla Türk mutfağının güzelliklerini de yapıyorsun. Bu konuda da fazlasıyla uzmanlaştığından olsa gerek çevrendekiler senin yaptığın çiğ köfteden, kebaptan yedikçe yiyor, bir yiyen bir daha istiyor! Bir gün yapıp bize de getirmeye ne dersin?

Türk mutfağının Mehmet Yaşin'isin!

Belki mutfağa girip yapmayı sevmiyorsun ancak her yemeğin vatanını, yapılışını biliyorsun tıpkı Mehmet Yaşin gibi! "Gezen çok bilir" lafı adeta senin için söylenmiş. Sırf yemekleri için her yöreye gidip her lezzetini tadıyorsun. Bu tavrınla yeniliklere de açık birisin. Ön yargılı olmaman bütün hayatına yansımış durumda. Özellikle yeni lezzetler söz konusu olduğunda senden heveslisi yok! Bizden de tam puan aldın!

Türk mutfağının Ezgi Sertel'isin!

Sen yapan bilen değil de yiyenlerdensin, önüne ne konsa sorgulamadan yiyorsun tıpkı Ezgi Sertel gibi! İçinde ne varmış, kimler yapmış pek de umrunda değil. O an karnın doysun da geri kalan önemli değil. Ama insan kendi mutfağını azıcık ucundan da bilmez mi canım? Bizce sen yediklerini arada bir sor en azından genel kültür olur girdiğin ortamda bu yemek de şu yöreninmiş şu malzemeler kullanılarak yapılırmış dersin.

ONEDİO YEMEK SUNAR!

A post shared by @onediocomtest on
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Yummy

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
hasan-yilmaz27

Türk mutfağının Vedat Milor'usun! Bunca zamandır televizyonlarda, ünlü restoranlarda gördüğümüz ünlü Türk şeflerden bile iyi biliyorsun bizim mutfağı. Tıpkı Vedat Milor gibi! Yemekleri ya gidip yerinde yemişsin, ya da fazlasıyla araştırmışsın. Hangi yemek nasıl yapılır? Neden o yöreye aittir? bu konuda adeta bir uzmansın. Eşin, dostun her daim gelip senden mekan, yemek fikirleri alıyor. Bunun yanında kendi çabalarınla Türk mutfağının güzelliklerini de yapıyorsun. Bu konuda da fazlasıyla uzmanlaştığından olsa gerek çevrendekiler senin yaptığın çiğ köfteden, kebaptan yedikçe yiyor, bir yiyen bir daha istiyor! Bir gün yapıp bize de getirmeye ne dersin?

ibrahimberkkisa

Türk mutfağının Vedat Milor'usun

anexeiss

Türk mutfağının Vedat Milor'usun! Türk mutfağının Vedat Milor'usun! Bunca zamandır televizyonlarda, ünlü restoranlarda gördüğümüz ünlü Türk şeflerden bile iyi biliyorsun bizim mutfağı. Tıpkı Vedat Milor gibi! Yemekleri ya gidip yerinde yemişsin, ya da fazlasıyla araştırmışsın. Hangi yemek nasıl yapılır? Neden o yöreye aittir? bu konuda adeta bir uzmansın. Eşin, dostun her daim gelip senden mekan, yemek fikirleri alıyor. Bunun yanında kendi çabalarınla Türk mutfağının güzelliklerini de yapıyorsun. Bu konuda da fazlasıyla uzmanlaştığından olsa gerek çevrendekiler senin yaptığın çiğ köfteden, kebaptan yedikçe yiyor, bir yiyen bir daha istiyor! Bir gün yapıp bize de getirmeye ne dersin?

tlbzynk

vedatım bn qısqnn vdaaattt .s .s .s

Gizli Kullanıcı

acıktım çok pis

Başlıklar

AdanaHataytatlı
Görüş Bildir