Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Türk Kızılay Gönüllüleri Van'da 5 Okulu Eğitime Hazırladı

0PAYLAŞIM

Türk Kızılay Gönüllüleri Van'da 5 Okulu Eğitime Hazırladı

VAN Anadolu Ajansı - Türk Kızılay gönüllüleri Van'ın Muradiye ilçesindeki kırsal semtlerde bulunan 5 mektebi boyayıp arınarak, eğitime hazırladı.

21 Eylül'de evreli olarak surat surata başlayacak eğitim öğretim yarıyılı evveli talebelere daha iyi civarlarda ders yapma olanağı sunmak isteyen gönüllüler, ilçeye bağlı Görecek, Kuşçu, Kemerköpru, Yalinduz, Uluşar Zincirli ilk mekteplerinde çalışma başlattı.

Hocalarla el ele vererek mekteplerin duvarlarını boyayan, sıraları onararak sınıfları daha hoş görünüme kavuşturan gönüllüler, gösterdikleri duyarlılıkla mahalle durgunlarının da takdirini kazandı.

  • "El ele verdiğimizde üstesinden gelemeyeceğimiz mesele yok"

İlçe Ulusal Eğitim Müdürü Yüksel Zorlu, Anadolu Ajansı muhabirine yaptığı açıklamada, Türk Kızılay'ın şefkat elinin bu kere de mekteplere değdiğini söyledi.

21 Eylül'de evreli olarak surat surata başlayacak öğretim evvelinde mektepleri eğitime hazır hale getirdiklerini belirten Zorlu, şunları kaydoldu:

"Türk Kızılay gönüllüleri ilçemizdeki 5 mektebin bakım onarımını yaptı. Özverili ve hoş çalışmalarından dolayı kendilerine teşekkür ediyorum. Gönüllülerimize mahalle muhtarları hoca ve talebelerimiz de takviye etti. Mekteplerimizi yeni eğitim öğretim senesine hazırladık. Kızılay vazifelileri mekteplerin çatı, su tesisatı, boya ve badana işlerini yaptı. Yurttaş ve devlet el ele verdiği zaman tam meselelerin üstesinden geleceğimize inanıyorum. Yapılan çalışmalar da bunun göstergesidir."

  • "Her zaman talebelerimizin yanındayız"

Türk Kızılay İlçe Koordinatörü Selçuk Yay da gönüllülerin dayanağıyla eğitime yardım kampanyası başlattıklarını, iyiliksever yurttaşların dayanağıyla ilçe merkezinde 5 mektebin boya, badana ve tadilatını reelleştirdiklerini ifade eden Yay, "21 Eylül'de mekteplerin açılmasıyla beraber talebelerimiz daha pak ve hijyenik civarlarda derslerine başlayacak. Geleceğimizin güvenceyi olan çocuklarımızın mekteplerinde boya ve tadilat işlerini gönüllerimizle asıllaştırdık. Her zaman talebelerimizin yanındayız." dedi.

Uluşar Zincirli İlkokulu Müdürü Gülçin Didem Kamanoğlu da Türk Kızılay gönülleri sayesinde mekteplerini eğitime hazır hale getirdiklerini belirterek, "Gereksinim sahiplerine takviye eden, natürel afetlerde hasar görenlerin takviyesine koşan Türk Kızılay gönüllüleri bu kere de okulumuzu hoşlaştırdı. Talebelerimizi coşkuyla mektebimize bekliyoruz. Emeklerinden dolayı gönüllülerimize teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir