Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği: 'Herkes Kendi İşini Yapsın'

 > -

Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği (TJOD), kürtaja ‘ cinayet ‘, doğum kontrol yöntemine de ‘ ihanet ‘ diyen Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a yanıt olarak “İnsanlar en iyi bildiği işi yapmalıdır” açıklamasını yaptı.

TJOD’dan yapılan açıklamada hem Erdoğan’ın dünya basınında dahi espri konusu olan açıklamalarına yanıt verilirken hem de doğrum kontrolü ve üreme sağlıyla ilgili bilgi verdi.

TJOD Yönetim Kurulu Başkanı Prof.Dr. Cansun Demir imzasıyla yapılan açıklamada “Sn.Cumhurbaşkanı küretajın yapılmaması için istenmeyen gebeliklerin önlenmesi, yani doğum kontrol yöntemlerinin kullanılması gerektiğini tahmin etmelidir. Bu nedenle doğum kontrolünün neden ihanet olarak algılandığını anlamak mümkün değildir.” denildi.

Tarih boyunca istenilen sayıda çocuk sahibi olabilmek için çeşitli doğum kontrol yöntemlerinin kullanıldığı belirtilen açıklamada, “Türkiye gibi özgür, demokratik bir ülkede insanların doğum kontrollerine siyasetçilerin değil kendilerinin karar vermesi gerektiğini düşünüyoruz” ifadeleri kullanıldı.

TJOD’un açıklaması Erdoğan’a eleştiren sözlerle sona erdi: “Bu nedenle ihanet sözcüğünü kabul etmiyoruz; insanlar en iyi bildiği işi yapmalıdır. Biz Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanları olarak hekimlik yapıyoruz.”

Diken

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Recep Tayyip Erdoğan
Görüş Bildir