Türk Elçiliği Önünde Protesto Gösterisi

-

Türk Elçiliği Önünde Protesto Gösterisi

Türk Elçiliği Önünde Protesto Gösterisi

Aileler adına açıklama yapan Şeyh Abbas Zabi, "Eğer kaçırılan Lübnanlılar sorunu çözülmezse, Türkler de bizim 'misafirimiz' olur" dedi.

Lübnanlı hacıları kaçıranların üzerinde Türkiye ve Katar'ın baskı kurması için ailelerin herşeyi yapacaklarını belirten Zabi, daha da ileri gidebileceklerinin sinyalini verdi.

İran'daki bir hac ziyaretinden dönen Lübnanlı hacıların kafilesi, Türkiye üzerinden Suriye'ye giriş yaptıktan hemen sonra Halep kırsalında kaçırılmıştı.

LÜBNANLI HACILAR DA "MİSAFİR"

Olayın sorumluluğunu üstlenen, daha önce fazlaca bilinmeyen "Halep'teki Suriyeli devrimciler" adlı örgüt hacılar için "rehine" yerine "misafir" demeyi tercih etmişti.

Lübnanlı hacıların aileleri serbest bırakılması için Pazartesi akşamı Beyrut'taki Refik Hariri Havalimanı'na giden yolları kesmişti. Grubun Katar elçiliği önünde eylem yapması bekleniyordu, ancak aileler eylem için Türk büyükelçiliği binasının önünü seçti.

Yolun kapatılması nedeniyle çok sayıda uçak yolcusu mağdur olurken, gösteri nedeniyle tıkanan trafiğin normale dönmesi saatler sürdü.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

HacİranKatarSuriyeTercih
Görüş Bildir