Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Türk e-Ticaret Sektöründeki Kadın Girişimciler

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

Türk E-Ticaret Sektöründeki Kadın Girişimciler

Türk E-Ticaret Sektöründeki Kadın Girişimciler

Özellikle son yirmi yılda toplumun kendilerine biçtiği geleneksel rollerle yetinmeyen birçok azimli kadın girişimci, çalışma hayatına birbiri ardına adım atmaya başladı.

Kurumsal şirketlerin en tepelerine kadar çıkan ve birçok kilit pozisyonda kendilerini kanıtlayan kadınlar, ataerkil düzene karşı kendi egemenliklerini ilan ediyorlar. Sadece kurumsal şirketlerdeki görevleri ile değil, kendi kurduğu işlerle de dikkat çeken birçok kadın, kendilerine has çalışma stilleriyle artık sıkıcı ve rutin olmaya başlayan iş dünyasına farklı bir renk getirmeye de başladılar.

Ancak erkeklerin dünyası olarak kabul edilen bu ortamda işleri hiç de kolay değil. Çünkü sadece işine odaklanan erkeğin aksine kadınlar bir yandan da; aile, çocuk, ev gibi konularla da baş başa kalıyorlar. Üstelik bir de işin içine hamilelik durumu girerse gerisini siz düşünün. Gerek toplumun dayattığı baskılara, gerekse kendi doğalarının getirdiği güçlüklere aldırmadan hayallerinin peşinden koşan kadın girişimcilerin başarı hikayelerini sizinle paylaşacağız.

Armut.com‘dan Başak Taşpınar Değim, Bonvagon.com‘dan Deniz Ertaner, Butigo.com‘dan Gizem Yasa, Evmanya.com‘dan Aslı Gökdere, Mecrea.com‘dan Esra Bilik ve Toppuk.com kurucuları Ezgi Kocabaş ve Payende Çizmeci‘den bir e-ticaret girişimi kurarken yaşadıkları maceraları dinledik. Zorluklara karşı nasıl mücadele ettiklerini ve bu yolda başlarına gelen en ilginç hikayeleri bizimle paylaşan Türkiye’deki en başarılı kadın e-ticaret girişimcilerinin öyküsü var sırada…

Uzun bir süre Amerika’da yaşadıktan sonra 2010 yılında eşi ve o zaman 8 aylık olan oğlu ile birlikte Türkiye’ye dönme kararı alan Başak Taşpınar, taşınma esnasında ihtiyaç duyduğu nakliyat, tamirci, marangozluk gibi hizmetleri iyi yapan kişilere ulaşmanın zorluğunu fark etmesiyle; iyi esnafla ihtiyacı olan müşteriyi bir araya getirecek Armut.com‘u kurmaya karar veriyor. Zaten bir süredir aklında olan ancak sürekli ertelediği kendi işini kurma fikrini yaşadığı kötü bir deneyimin ardından hayata geçirme kararı almış: Oğlunun hastanede kaldığı bir gece hayatın oldukça kısa olduğu ve insanın hayallerinin peşinde koşması gerektiğini idrak eden Başak Hanım, hemen iş kurma çalışmalarına başlama kararı aldığını belirtiyor.

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Girişimcihamilelikkadınlar
Görüş Bildir