Türk Comodo Amerika'nın En Hızlı Büyüyen Ssl Sertifika Otoritesi

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

Türk Comodo Amerika'nın En Hızlı Büyüyen Ssl Sertifika Otoritesi

Türk Comodo Amerika'nın En Hızlı Büyüyen Ssl Sertifika Otoritesi

Türk Comodo Amerika'nın En Hızlı Büyüyen SSL Sertifika Otoritesi

Türk girişimci Melih Abdulhayoğlu 'nun sahibi olduğu internet güvenlik şirketi Comodo , Amerika'nın en hızlı büyüyen SSL sertifika otoritesi olduğu açıklandı. Teknoloji sitesi w3techs.com tarafından yapılan araştırmaya göre 22 Temmuz tarihinden itibaren 719 sitenin SSL sertifikası ile güvenliğini sağlayan Comodo, en yakın rakibiden altı kat daha fazla SSL müşterisine sahip oldu.

Comodo 2 Temmuz'dan itibaren SSL kullanımında yüzde 0.3, pazar payında da yüzde 0.9 artış gösterdi. Comodo, Amerikan SSL pazarının yüzde 28.7'sini elinde bulunduruyor. Açıklamada, Comodo'nun sunduğu SSL sertifikaları online sitelerin müşterilerin bilgilerini korumak için fiyatı en uygun ürünler olduğu da vurgulandı. Satın alındıktan sonra kısa sürede doğrulaması yapılan, endüstri standartı 2048 bit dijital imza ve yüzde 99.9 browser tanıma özelliği olan Comodo SSL , online işlemler için mümkün olan en yüksek şifreleme kapasitesine sahip.

Melih Abdulhayoğlu Kimdir?

Melih Abdulhayoğlu (10 Mart 1968), ABD'li, Türk asıllı teknoloji uzmanı ve girişimci. Bir teknoloji uzmanı olarak birçok patente sahiptir. İnternet güvenliği hakkında makaleler yazmıştır. 1998 yılında, İngiltere'de SSL sertifikası gibi bilgisayar güvenlik ürünleri üreten bir kuruluş olan Comodo 'yu kurmuştur.

2005 yılında Melih Abdülhayoğlu internet sektöründe öncü şirketleri bir araya getirerek bir endüstri konsorsiyumu olan ve uçtan uca kimlik doğrulama (end-to-end authentication) ve iş süreçleri güvenliği (security business processes) kurmak için oluşturulmuş CAB adlı forumu (şimdiki adı: Sertifika Yetkilileri Tarayıcı Forumu (Certification Authority Browser Forum) oluşturmaya gerek duymuştur.

2009 yılında Ortak Bilgisayar Güvenlik Standartları Forumunu düzenlemiş, meşru antivirüs motorlarının bir listesini çıkartmıştır.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Amerika Birleşik DevletleriGirişimciİngiltere
Görüş Bildir