Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Türk Annelerinden Tasarruf Önerileri

Anasayfa > Goygoy

Türk Annelerinden Tasarruf Önerileri

Ev ekonomisinin Superman'i ya da bu durumda Wonderwoman'ı annelerimiz tasarruf etmeyi sever, öyle har vurup harman savurmayı sevmez, ne de olsa bu devirde para kolay kazanılmıyor. Gelin anneler günü haftasında Saleduck ayrıcalığı ile Türk annelerinin bizleri büyütürken uyguladıkları birkaç tasarruf önerisine göz atalım.

1- Ben sana aynısını örerim, ne gerek var el kadar şeye bu kadar para vermeye

1- Ben sana aynısını örerim, ne gerek var el kadar şeye bu kadar para vermeye

Her çocuk mutlaka buna benzer bir sözü annesinden işitmiştir. Özellikle annesiyle alışverişe çıkmış ya da zamanında birlikte alışverişe çıkmak zorunda kalmış gençlerin duymaktan bıktığı sözlerdendir. Siz bir kazak beğenirsiniz, anne kişisi kazağa şöyle bir bakar, ''çok pahalı bu, ben sana örerim bunu annem'' diyerek elinizden tutup sizleri yüncüye götürür. Yüncüde beğendiğiniz renk yünlerden çile çile alındıktan sonra örme işlemine geçilir. Sonuç:

2- Bir beden büyük al, seneye de giyersin :

2- Bir beden büyük al, seneye de giyersin :

Türkiye'de oversized modası aslında çok çok öncelere dayanır, üstelik oversized modasını yaratanlar bizzat Türk analarıdır. Nasıl olduğu yukardaki resimde.

3- Pazarlığın yeri zamanı yoktur

3- Pazarlığın yeri zamanı yoktur

Pazarlık alışveriş kültürümüzün olmazsa olmazı. Ancak annelerimizin pazarlık olayını birazcık abarttığını da kabul etmek gerekiyor. Her yerde pazarlık ve ölümüne pazarlık Türk annesinin indirimli alışveriş yapmak konusundaki en büyük silahlarındandır.

4- Her kıyafet elbet bir gün toz bezi olacaktır :

4- Her kıyafet elbet bir gün toz bezi olacaktır :

Çocukluğunuzda ya da gençliğinizde evinizde sarı bezler ile toz alındığını elbette görmediniz. Eski t-shirtler varken sarı bez de neymiş! Annelerimizin temizlik yaparkenki en büyük yardımcıları ev ahalisinin eski t-shirt, atlet gibi kıyafetleridir. Eski olarak görmediğiniz, çok sevdiğiniz t-shirtlerinizin aniden ortadan kayboluşunu ve bir temizlik gününde ortaya çıkışını mutlaka hatırlıyorsunuzdur.

5- Üzerine uzun kollu birşeyler giy :

5- Üzerine uzun kollu birşeyler giy :

Doğal gaz ve elektriğin sürekli zamlanmasından dolayı annelerimiz kış ayları boyunca da tasarruf etmeye çalışmışlardır. Eğer evde üşüdüyseniz ve annenize kazara ''anne kombiyi yaksana dediyseniz'' alacağınız cevap aşağı yukarı, üstteki resim gibidir.

6- Dondurma kabından saklama kabı yapmak :

6- Dondurma kabından saklama kabı yapmak :

Annelerimizin tasarruf önerilerinden bahsetmişken dondurma kaplarının saklama kabı olarak kullanılmasından söz etmemek olmaz. Eve gelip dondurma kutusunu görünce heyecanlanışınızı ancak dondurma kabının kapağını açtığınızda içinde dolma, tatlı, kızartma gibi yiyecekleri gördüğünüzdeki şaşkınlığınız gözünüzün önüne geldi değil mi?

Yaprak sarması da fena değil hani!

7- Tabağa konulan yemek mutlaka bitirilecek:

7- Tabağa konulan yemek mutlaka bitirilecek:

Annelerinizin yeni silinmiş ıslak yerlere basmanızdan daha çok nefret ettiği birşey varsa o da tabağınızda yemek bırakmanızdır. Anneler yemek israfına hiç katlanamaz. Doyduğunuzda bile ''ekmeksiz ye!'' sloganı ile tabağınızı size temizlettirirler.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
32
25
7
2
2
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Ahunaz

dondurma kabından dolma çıkması beni dondurmadan daha mutlu eder:DDDD

Pasif Kullanıcı

benim annem dantel konusunda yeteneklidir aynısını örer soba kombi olayına gelirsek sonuna kadar yakar ama camları da açar sonra ev soğukmuş yine sobayı iyic... Devamını Gör

nursena kumbasar

Eski atletler toz almak içindir sarı bez mutfak