Basketbolda Yeniden Demirel Dönemi

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

"Koyduğumuz hedeflere ulaşmaya çalışacağız"

"Koyduğumuz hedeflere ulaşmaya çalışacağız"

Türkiye Basketbol Federasyonu başkanlığına 6. kez seçilen Turgay Demirel, "Yeni arkadaşlarımızla birlikte Türk basketbolu için koyduğumuz hedeflere ulaşmaya çalışacağız" ifadelerini kullandı.

Türkiye Basketbol Federasyonu başkanlığına 6. kez seçilen Turgay Demirel, "Yeni arkadaşlarımızla birlikte Türk basketbolu için koyduğumuz hedeflere ulaşmaya çalışacağız" dedi.

Demirel, federasyonun Rixos Otel'de gerçekleştirilen genel kurulunun ardından, salonda yaptığı konuşmada, kendisini 4 yıl daha bu göreve layık gören delegelere teşekkür etti.

Genel kurulda anlattığı projeleri bu süreçte yapma fırsatı bulmaya çalışacaklarını dile getiren Demirel, "Yeni arkadaşlarımızla birlikte Türk basketbolu için koyduğumuz hedeflere ulaşmaya çalışacağız. Ben özellikle bu genel kurulda böyle bir demokratik bir mücadele ortamı yarattığı için burada olmamasına rağmen Ali beye teşekkür ediyorum. Kendisinin adaylığı söz konusu olmasaydı mutlaka bizler belki basketbolumuzla ilgili projerimizi, yaptıklarımızı anlatmak için bu kadar gayretkar olmayacaktık. O açıdan hem güzel bir yarış, hem basketbola yakışan bir genel kurul olduğu için, hem de sonunda Türk basketbolunun kazanmasını sağladığı için tüm katkıda bulunanlara teşekkür ediyorum. Bir teşekkürüm de salonda az sayıda gördüğüm hanım delegelerimize. İnşallah önümüzdeki yıllarda kadın basketbolumuzun yükselişi gibi kulüplerdeki hanım delegelerimizin sayısı da yükselir ve hep birlikte iki farklı grupta basketbolumuzu geliştirmeye aynı şekilde devam ederiz" dedi.

Teşekkür konuşmasının ardından Demirel, yeni yönetim kurulu üyeleriyle birlikte fotoğraf çektirdi.

Haberin Tamamı İçin:

Basketbolda Yeniden Demirel Dönemi

Basketbolda Yeniden Demirel Dönemi

Türkiye Basketbol Federasyonu'nun (TBF) Ankara'da yapılan 6. Olağan Genel Kurulu'nda Turgay Demirel 4 seneliğine yeniden Basketbol Federasyonu Başkanlığı'na seçildi. Beko Basketbol Ligi'nin 4 büyük kulübü Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş ve Anadolu Efes, diğer aday Ali Doğan'ı destekliyordu ancak Turgay Demirel, topladığı oylarda rakibine fark attı. Toplam sonuç: Turgay Demirel (105) - Ali Doğan (67).

Türkiye Basketbol Federasyonu'nun (TBF) Ankara'da yapılan 6. Olağan Genel Kurulu'nda Turgay Demirel yeniden Basketbol Federasyonu Başkanlığı'na seçildi.
Ankara Rixos Otel'de bugün gerçekleştirilen genel kurula katılan 172 delege, toplam 5 sandıkta oy kullandı.
Beşiktaş, Galatasaray Medical Park, Fenerbahçe Ülker ve Anadolu Efes kulüpleri diğer başkan adayı Ali Doğan'ı destekliyordu. Ancak Turgay Demirel, topladığı oylarda rakibine fark attı. Toplam sonuç: Turgay Demirel (105) - Ali Doğan (67)
İŞTE TURGAY DEMİREL’İN LİSTESİ: Ahmet Ağırman, Kemal Akar, Alper Arıkoğlu, Firuz Bağlıkaya, Tolga Egemen, İlker Çetintaş, Erol Ertan, Hüsnü Karagözoğlu, Mehmet Küçük, Atilla Kurama, Jülide Sonat, Akın Suel, Ali Osman Tobay, Kamil Uzun
KUTLUAY, MİLLİ TAKIMLAR SORUMLUSU
6. kez başkanlığa seçilen Turgay Demirel'in en büyük bombası ise Türk basketbolunun önemli isimlerinden İbrahim Kutluay oldu. Kutluay, milli takımlar sorumlusu olarak göreve gelecek.

İŞTE SANDIKLAR

1. SANDIK
Turgay Demirel: 21
Ali Doğan: 13

2. SANDIK
Turgay Demirel: 23
Ali Doğan: 12

3. SANDIK
Turgay Demirel: 23
Ali Doğan: 12

4. SANDIK
Turgay Demirel: 23
Ali Doğan: 12

5. SANDIK
Turgay Demirel: 25
Ali Doğan: 18

TOPLAM: TURGAY DEMİREL (105) - ALİ DOĞAN (67)
Demirel: Koyduğumuz hedeflere ulaşmaya çalışacağız
Türkiye Basketbol Federasyonu başkanlığına 6. kez seçilen Turgay Demirel, ”Yeni arkadaşlarımızla birlikte Türk basketbolu için koyduğumuz hedeflere ulaşmaya çalışacağız” dedi.

Demirel, federasyonun Rixos Otel’de gerçekleştirilen genel kurulunun ardından, salonda yaptığı konuşmada, kendisini 4 yıl daha bu göreve layık gören delegelere teşekkür etti.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Anadolu EfesAnkaraArda TuranBeşiktaş Jimnastik KulübüFenerbahçeFenerbahçe Spor KulübüGalatasaray Spor Kulübü
Görüş Bildir