Tunceli'deki PKK'lılar Çekilemiyor

 > -

Tunceli'deki PKK'lılar Çekilemiyor

Tunceli'deki PKK'lılar Çekilemiyor

Çözüm süreci kapsamında Türkiye’deki PKK’lıların Irak’a çekilmesi devam ederken; Tunceli’deki grubun Haziran ayında başlayacak çekilmenin eylül ayı sonlarına doğru tamamlanacağı belirtildi.

PKK’nın 8 Mayıs’tan itibaren çekileceğini açıklamasından sonra Karadeniz Bölgesi’nde bulunan yaklaşık 20 kişilik PKK’lı grup, sonbahar aylarında bölgeden ayrılarak Tunceli bölgesine gelirken; kışı Sivas’ta geçiren 7 kişilik grubun ise Tunceli’ye gelmek için 10 gün önce yola çıktığı öğrenildi. Tunceli bölgesinde, daha önce 230 ila 250 kişi oldukları tahmin edilen PKK’lıların, yapılan izleme sonrasında aslında 300 kişi oldukları tespit edildi.

MUNZUR VE PÜLÜMÜR’DE SU SEVİYESİNİN AZALMASINI BEKLİYORLAR

PKK’lıların Kuzey Irak’taki yöneticilerine telsizle verdikleri bilgilerde, bahar mevsimiyle birlikte Munzur ve Pülümür Çayları’ndaki su yoğunluğunun artmasından dolayı bu nehirleri aşamadığı için beklemede olduğu öğrenildi. PKK’lıların nehirleri geçebilecek noktalarda ise askeri karakolların bulunduğu kaydedildi. PKK’lılar, Irak’a gitmek için bu yüzden Munzur ve Pülümür Nehirlerindeki su seviyesinin azalmasını beklemek zorunda kaldıkları öğrenildi.

Tunceli’deki ilk PKK’lı grubunun ayının ilk haftasında çekilmeye başlayacağı ve 300 kişilik grubun çekilmesinin ise Eylül ayı sonlarında tamamlanacağı belirtildi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

IrakTunceli
Görüş Bildir