Tüm Türkiye Muğla'da Cemal Metin Avcı Tarafından Öldürülen Pınar Gültekin İçin Haykırıyor!

11bPAYLAŞIM

Erkeklerin sevgisi öldürüyor!

Muğla'da üniversite öğrencisi Pınar Gültekin 5 gündür kayıptı. Ailesi, arkadaşları onu sevenler içlerindeki umudu hiç yitirmeden onu arıyordu. Fakat ne yazık ki Pınar'ın cansız bedenine ulaşıldı.

Onu da birçok kadın gibi "erkek sevgisi öldürdü."  Onu da kadınları koruyamayan yasalar, bu yasalardan güç alan erkeklik öldürdü. İçimiz paramparça, dilimiz lal oldu. Artık, bu güzel gözlü, güzel gülüşlü kadın bu hayatta yok. Hayalleriyle, umutlarıyla, sevgisiyle ailesinden ayırdılar.

Detaylara buradan bakabilirsiniz;

Acı Haber Geldi: Muğla'da Kayıp Olan Üniversite Öğrencisi Pınar Gültekin'in Cesedi Ormanlık Alanda Bulundu - onedio.com
Acı Haber Geldi: Muğla'da Kayıp Olan Üniversite Öğrencisi Pınar Gültekin'in Cesedi Ormanlık Alanda Bulundu - onedio.com

Bir kadın olarak çok fazla şey söylemek istiyorum fakat ne kadar konuşsam da ne kadar isyan etsem de hiçbir çabamım/çabamızın bu ülkede işe yaramayacağının da farkındayım.

Sadece kadın cinayetlerinin politik bir mesele olduğunu unutmayın. Bizler, bir kız kardeşimizi daha kaybetmek istemiyoruz. Bu çağdan nefret ettirdiniz, o kadar...

Pınar'ın ardından tepkisini, üzüntüsünü dile getiren insanlar vardı elbette.Biz de sizin için bu yorumları derledik.

@sibelloji

@sonfecibiskevit

@AtillaTasNet

@rahsangulsan

@abdibaktur

@busranuring

@melisalphan

@huriye_gencoglu

@caliskanerh

Işıklar içinde güzel kadın!

Yorumlarda buluşalım!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
cemil-sari

Bu tecavüzcü katil Arap da değil doğulu da. Muğlalı, Muğla da esnaf. Allah Allah. Bu batılı medeni eğitimli Türklerden de çıkarmıydı böyle vahşiler.

serkan15

Bak islamci Kürt kardes. Benim yorumlarimi bilirsin ben asla ayrimcilik yapmadim, Kürtleri savundum, fakat bunun Türkü, Kürdü yok! Muglali esnaf da ortadoguludur. Muglali esnaf da egitimli degildir. Muglali esnaf da Ortadogu'nun kaliplasmis cinsiyetci ataterkil düsünme zihniyetinde yetismistir. Aileler ogullarini yanlis egitiyorlar (maco). Ve bunlar kizlari sahip olduklari Mal gibi görüyorlar, bir birey olarak degil. Sorunun temeli burda yatiyor.

cemil-sari

Kürt de değilim, arapta, İslamcı da. Sorunun temeli Ortadoğu da değil ataerkil kültürde de. Alman kültürü de en az bizimki kadar ataerkil. Sorunun temeli Modernleşmeyle birlikte kadının özgür hareket alanının giderek genişlemesi ile bu genişlemeye ayak uyduramayan erkek arasında meydana gelen açıklığın ortaya çıkardığı gerilim. 2008 de kadın cinayeti sayısı 98 iken 2018 de 396. Sadece Türkiye de değil Meksika, Brezilya vb gelişmekte olan daha tam modernleşmemiş tüm ülkelerde böyle.

freepluto-oo

Yine buna bile bir kılıf uyduracak şeytanlar var etrafımızda. Bu şeytanlar gebermedikce rahat yok ne bize ne kadınlara ne çocuklara...

irisviel-von-einzbern

Mekanı cennet olsun, ona dokunan eller kırılsın, Twitter da atılan çoğu tweet samimi gelmiyor artık, herkes çok üzüldüm, kadına kalkan eller kırılsın, peki icraat nerde? Çoğu kişi sırf tepki göstermek için yazıyor, içlerinden gelerek değil, mesela çoğu millet vekili bu konu hakkında tweet atıyor çok üzüldüm bla bla ama işe gelince iş yok! Nerede kadınları koruyan hatta sadece kadınları değil insan canını koruyan caydırıcı yasalar? Yok o yasalar sadece diller de geziyor, ahh ahh o katil kadar siz de suçlusunuz çünkü sözünüz sadece sosyal medya da geçerli, gerçek hayatta uygulama yok! Gün de binlerce kadın, erkek çocuk bu kadın gibi canice öldürülüyor ama malesef biz sadece 1 tanesini görebiliyoruz, duyabiliyoruz, ama oysa o kadar çok can varki... Siz mecliste birbirinize ayakkabı fırlatı durun, ilahi adalet gelir kapınızı çalar elbet...

tirtilsavar

Bakın şuan bu haberin detaylarını alırken aynı anda ATV gün ortası haberleri açıktı TV de ve spiker rubatu grubunun müzisyeni için"sevgilisine uyguladığı 'Orantisiz' şiddet sonucu" diye bir cümle kurdu.rtuke de şikayet ettim kanala da bildirdim.lutfen lütfen arayıp şikayet edin arkadaşlar.boyle böyle normallestiriyorlar şiddeti cinayeti.lutfen 5 dk ayırıp arayıp şikayet edin.

Gizli Kullanıcı

Kimi kime sikayet edicez ki :(

tirtilsavar

Lütfen kanalı arayın 4448881 ve RTÜK 178

zeyzeyg

Rtük'ün bu şikayetinde dikkat alacağı tek nokta "vay namussuzlar evlenmeden sevgililik ha yasssah" olacaktır.

freepluto-oo

La zaten RTÜK atv nin. Hiç atvye ceza geldiğini duydun mu?

tirtilsavar

Evet haklısınız ama bu sessiz kalmamız için bahanemiz olamaz.

galatacimbm1905

Geçen ay galiba ATV 90 bin şikayet alarak en çok RTÜK'e en çok şikayet edilen kanal olmasına rağmen yine de bir yaptırım uygulanmamış. NEDEN ACABA?

corpse-bride

bu sevgi felan değil insan sevdiğinin canını almaz katil ruhlu dolu ortalık yaptıgı seyı hafıfletmek ıcın sevdım yalanını soyluyorlar

Görüş Bildir