Tüm Türkiye’de Çocuğa Şiddete Dur De!

285PAYLAŞIM

Türkiye’de ruhunu ve bedenini şiddetle doldurup, çocukluğunu öldürdüğümüz milyonlarca çocuk var. Bir çocuk, sevdiği biri tarafından şiddete maruz kalıyor ve ona yakın diğer yetişkinler kendisini korumak için hiçbir şey yapmıyorsa, insan nefret edilecek bir düşman olur çocuk için. Bu şiddet ve korunmasızlık  çocuğu dehşete düşüren nevrotik bir çökmeye sebep olur. Çocuğun sahip olduğu masum dünyası kartondan bir ev gibi yıkılır. Zamanla kafası, kolları, bacakları kopmuş, çaresiz depresif bir beden, bir torso haline dönüşür.

Biz yetişkinlerin bu ülkede yaşayan tüm çocuklara bir borcu var; çocuklara adaletli, barışçıl ve onurlu bir yaşam vermek.

Bunu, insanlık için ve insan olduğumuzu hissetmek için yapmalıyız. Bunu kadına olan şiddeti durdurmak için yapmalıyız. Çünkü şiddet babadan oğula; mağduriyet anneden kızına geçer. 

"Çocuğa Şiddete Dur De" kampanyası 06-20 Nisan 2016 tarihleri arasında, İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ayten Zara ve psikoloji bölümü son sınıf öğrencileri tarafından yürütülecektir.

Kampanya, neden çocuğa şiddete karşı olunması gerektiği ve bunun nasıl olacağını gösteren afiş, posterler ve video kliplerin sosyal medyada paylaşımı ile gerçekleşecek!

06 Nisan 2016 tarihi itibariyle hazırlanan afişler Facebook, Instagram, Twitter hesapları kullanılarak tüm Türkiye genelinde dolanıma sokulacaktır. Bu hesapları takip eden kişiler de kampanya afişlerini kendi takipçileriyle paylaşacak ve onlardan da paylaşmalarını isteyeceklerdir. 

Kampanyaya destek olmak için siz de aşağıdaki hesapları takip edebilirsiniz!

Facebook: Çocuğa Şiddete Dur De

Twitter: cocugasiddetedurde (@cocukvesiddet) | Twitter

InstagramÇocuğa Şiddete Dur De ! (@cocugasiddetedurde) • Instagram photos and videos

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir