Tübitak'dan Liseliler İçin Girişimcilik Ve Yenilikçilik Yarışması!

-
2 dakikada okuyabilirsiniz

Tübitak'dan Liseliler İçin Girişimcilik Ve Yenilikçilik Yarışması!

Tübitak'dan Liseliler İçin Girişimcilik Ve Yenilikçilik Yarışması!

TÜBİTAK'dan Liseliler İçin Girişimcilik ve Yenilikçilik Yarışması!

TÜBİTAK , lise öğrencilerinin yenilikçilik temelli düşünme yeteneğine sahip olmalarını sağlayarak yenilikçiliği, girişimcilik sürecinin merkezine yerleştiren bir nesil yetişmesine katkıda bulunmak ve böylece girişimcilik ve yenilikçilik konularına yönelik farkındalığı arttırmak amacıyla Lise Öğrencileri Girişimcilik ve Yenilikçilik Yarışması düzenliyor.

Başvuru sahiplerinden ilgili alanlara ve belirlenen sorunlara ilişkin çözüm üretmeleri bekleniyor.

Bu programın amacı lise öğrencilerinin yenilikçilik temelli düşünme yeteneğine sahip olmalarını sağlayarak yenilikçiliği, girişimcilik sürecinin merkezine yerleştiren bir nesil yetişmesine katkıda bulunmak ve böylece girişimcilik ve yenilikçilik konularına yönelik farkındalığı arttırmak olarak belirlenmiş.

Bu kapsamda ulaşılması planlanan temel hedefler aşağıdaki gibi belirlenmiş:

a. Ülkenin uluslararası rekabet gücünü arttırmak için bilimsel bilginin ticari değere dönüşmesine katkı sağlamak

b. Gençlerin kendilerine hem maddi hem de manevi anlamda tatmin sağlayacak kariyer hedefleri oluşturmalarına ve böylece bilinçli ve nitelikli işgücünün yetiştirilmesine katkı sağlamak

c. Kariyerlerinde girişimcilik fırsatlarını değerlendirmeyi hedefleyen öğrencilere, bu hedeflerine katkı sağlayacak bir “öğrenme ve uygulama” deneyimi sunmak

d. Ülkemize etkin çalışabilen, stratejik düşünebilen, küresel entegrasyon sürecini başarıyla yönetecek yeni işletmeler kazandırmak

Süreç

Başvurular **http://e-bideb.tubitak.gov.tr** adresinden öğrenci tarafından online olarak yapılacaktır. 2 veya daha fazla öğrenci tarafından hazırlanan projelerde sisteme bir öğrenci giriş yaparak ve diğer öğrencilerin bilgilerini de sisteme girerek gerçekleştirebilecekler. Online başvuruda Proje Özeti (özet 250 kelimeyi geçmemeli) ve Proje Raporu PDF formatında sisteme yüklenmedi gerekmektedir. Online başvuru yapıldıktan sonra sistemden alınacak proje başvuru çıktısı gruptaki öğrenciler ve her bir öğrencinin okul müdürlüğü tarafından imzalanıp TÜBİTAK Tunus Cad. No. 80, Kavaklıdere - ANKARA adresine 9 Nisan 2013 Cuma günü mesai bitimine (17:30) kadar kargo yoluyla veya elden teslim edilecek.

Dikkat

Başvurular **http://e-bideb.tubitak.gov.tr** adresine yapıldıktan sonra, sistem tarafından oluşturulacak olan formun pdf çıktısı imzalanıp, Cuma günü mesai bitimine (17:30) kadar TÜBİTAK Tunus Cad. No. 80, Kavaklıdere - ANKARA adresine kargo yoluyla veya elden teslim edilmelidir. Belirtilen gün ve saatte ulaştırılamayan başvuru belgeleri değerlendirmeye alınmayacağı belirtilmiştir.

Yarışma kapsamında öğrencilere yarışma alanlarını ve bu alanlara ilişkin sorunları anlama konusunda yardımcı olacak, fikir geliştirme yöntemleri hakkında bilgilendirecek ve girişimcilik ve yenilikçilik konularında öğrencilere donanım sağlayacak e-eğitimler başlamış. Ayrıca öğrenciler, aynı eğitimleri 3 boyutlu sanal sınıf ortamında girişimcilik kampüsünde de alabilecekler..

E-egitimlere; **http://girisimcilik.bideb.tubitak.gov.tr/** adreslerinden ulaşabilirsiniz.

E-eğitimler tarihine kadar devam edecektir..

Kimler Başvurabilir?

Bu programa, her düzeyde lise öğrencisi başvuru yapabilir. Başvurular, bireysel veya en fazla 5 kişiden oluşan grup adına grupta yer alan öğrencilerden birisi tarafından yapılabilir. Öğrenciler Çevre, Sağlık, Ulaşım, Enerji, Gıda ve Turizm alanlarında belirlenmiş sorunlara ilişkin çözüm önerileri ile en çok 3 alanda başvuru yapabilirler.

Birden fazla alana başvuru yapılması ve birden fazla başvurunun sergilenmeye değer bulunması halinde sadece bir alana ait proje ile sergiye katılabilecekler..

Yarışamaya başvurular tarihleri arasında internet üzerinden yapılabilir.

Daha önce olarak ilan edilen başvuru tarihleri online başvuru sisteminde yapılan güncellemeler nedeniyle olarak değiştirilmiş.

Ödüller

Tematik Alanlara Göre Ödüller

Birincilik

Öğrenci Ödülü: 3000 TL

Danışman Öğretmen Ödülü: 1500 TL

İkincilik

Öğrenci Ödülü: 2.500 TL

Danışman Öğretmen Ödülü: 1.250 TL

Üçüncülük

Öğrenci Ödülü: 2.000TL

Danışman Öğretmen Ödülü: 1.000TL

Sergi sırasında ziyaretçiler tarafından yapılan sanal yatırım sonucunda en fazla yatırım toplayan projeler ödüllendirilecek.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AnkaraÖğretmenTübitakTunus
Görüş Bildir