TSYD'den Gezi Parkı Açıklaması

 > -

TSYD'den Gezi Parkı Açıklaması

TSYD'den Gezi Parkı Açıklaması

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD), Gezi Parkı protestoları nedeniyle yaşanan olaylarla ilgili bir açıklama yaptı.

TSYD'den yapılan açıklama şöyle;

"Son günlerde, Gezi Parkı protestoları nedeniyle başlayıp, yurt sathına, hatta dünyaya yayılan olaylar, herkesin malumudur.

Demokratik bir hak arayışı ile başlayıp, ancak karşılıklı restleşmelerle üzücü noktalara ulaşan bu gösteri, eylem ve karşı tepkilerin geldiği nokta, bütün ülkeyi olduğu gibi, biz spor yazarlarını da, derin üzüntü ve endişeye sevk etmektedir.

Çünkü bizler için bu günler ayrı bir önem arz ediyor.Bu gerginlik, 20 Haziranda başlayacak olan Akdeniz Oyunları, hemen ardından 21 Haziran'da startı verilecek U20 Dünya Şampiyonası ve talip olduğumuz 2020 Olimpiyat Oyunları süreci sebebiyle dünyanın Türkiye'yi daha bir dikkatle takip ettiği şu günlerde, ülkemiz adına büyük talihsizliktir.

Hele bu olayların, 2020 Olimpiyatlarının ara değerlendirmesinin yapılacağı Temmuz ayı öncesine denk gelmesi, çok daha büyük şanssızlıktır.

Türkiye Spor Yazarları Derneği; sportif açıdan da ülkemizin en kritik dönemden geçtiğini hatırlatır ve herkesin, üzerine düşen görevin bilinci ile hareket etmesi gerektiğinin altını çizer.

Saygılarımızla..."

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Gezi Parkı
Görüş Bildir