Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

TSK: 'PKK'dan Dağlıca'da Askere İki Ayrı Saldırı'

Anasayfa > Gündem

Genelkurmay, PKK'nın Hakkâri Yüksekova Dağlıca'daki TSK unsurlarına havan ve ağır makineli tüfekle saldırdığını duyurdu. Resmi internet sitesinden yapılan açıklamada 'Terör örgütü tarafından Dağlıca, Yüksekova ve Hakkari'de üç adet havan atışı yapıldı' denildi.

TSK'dan yapılan açıklamada şöyle denildi: 

İlk saldırı havanla

'Bölücü Terör Örgütü mensubu teröristler tarafından, 25 Mart 2015 saat 13.25’te Dağlıca / Yüksekova / Hakkâri Bölgesindeki unsurlarımıza yönelik üç adet havan atışı yapılmıştır.

Dağlıca’da bulunan havan tespit radarıyla belirlenen söz konusu havan atışlarının yapıldığı hedefler, 155 mm Fırtına Obüsü ve 120 mm havanlar ile derhal ateş altına alınmıştır.

1 saat sonra 2. saldırı

Ayrıca, Bölücü Terör Örgütü mensubu teröristler tarafından, 25 Mart 2015 saat 14.40’da Dağlıca Bölgesindeki unsurlarımıza Biksi makineli tüfekler ve Doçka uçaksavar makineli tüfekler ile ateş edilmek suretiyle silahlı saldırıda bulunulmuştur.

Yapılan terörist ateşlerine, bölgede bulunan unsurlarımız tarafından derhal ateşle karşılık verilmiştir.'

Kaynak: Genelkurmay

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

danisikli dovus, bunu anlamamak için salak olmak gerekir. tsk dun operasyon yapti, ardindan bu olan... yillardir böyle olaylar olmuyordu ne oldu birden bire ... Devamını Gör

Ercan

bu işin bitmediğini sadece rafa kalktığını herkez biliyor en ufak bi anlaşmazlıkta bunların olacağını bilmeyen sadece gerizekalıdır..

1Sosyolog

Noldu bu çözüm süreci zırvaları ?