Kandil ve Zap Bombandı

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

TSK: Kandil ve Zap'ta 3 hedef vuruldu

TSK: Kandil ve Zap'ta 3 hedef vuruldu

Genelkurmay Başkanlığı internet sitesinde yaptığı açıklamada Kuzey Irak'ta Kandil ve Zap'ta bölgelerinde 3 hedefin vurulduğunu açıkladı.

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:
''26-30 Haziran 2012 tarihleri arasında, Irak'ın kuzeyinde yapılan keşif ve hedef analiz sonuçlarına istinaden, Kandil ve Zap bölgelerinde tespit edilen bölücü terör örgütüne ait 3 hedef (barınak), Türk Hava Kuvvetleri uçakları tarafından, etkili olarak vurulmuştur.

Görevlerini başarıyla tamamlayan uçaklarımız, emniyetle üslerine dönmüşlerdir.''

Haberin Tamamı İçin:

Türk Savaş Uçakları Kandil Dağı'nı Bombaladı

Türk Savaş Uçakları Kandil Dağı'nı Bombaladı

GENELKURMAY Başkanlığı, Kuzey Irak'taki PKK'lı teröristlerin üslendiği Kandil Dağı ile Zap bölgelerine savaş uçakları ile operasyon düzenlendiğini açıkladı.

Yapılan açıklamada, 26-30 Haziran 2012 tarihleri arasında, Irak’ın kuzeyinde yapılan keşif ve hedef analiz sonuçlarına dayanarak Kandil ve Zap bölgelerinde tespit edilen bölücü terör örgütüne ait 3 hedefin (barınak), Türk Hava Kuvvetleri uçakları tarafından, etkili olarak vurulduğu belirtildi. Açıklamada, "Görevlerini başarıyla tamamlayan uçaklarımız, emniyetle üslerine dönmüşlerdir" denildi.

DHA

Haberin Tamamı İçin:

25 Terörist Öldürüldü

25 Terörist Öldürüldü

TSK: 25 terörist öldürüldü, 23 terörist yaralandı. Türk Silahlı Kuvvetleri, teröristlerin barındığı Kandil ve Zap bölgelerindeki 3 hedefin Hava kuvvetlerine bağlı uçaklarca vurulduğunu bildirdi.

25 Terörist Öldürüldü
Genelkurmay Başkanlığı , hava harekatı sırasında 25 teröristin öldürüldüğünü açıkladı.

Açıklamada şöyle denildi:

"Yapılan hasar ve zayiat kıymetlendirmesi ve hassas kaynaklardan alınan bilgilerden; 24 Haziran 2012 tarihinde Kandil bölgesine icra edilen hava harekâtında, 25 teröristin etkisiz hâle getirildiği, 23 teröristin yaralandığı öğrenilmiştir".

Terör Örgütüne Ait Barınaklar İmha Edildi
Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan bir diğer açıklama da ise şöyle denildi:

"26-30 Haziran 2012 tarihleri arasında, Irak'ın kuzeyinde yapılan keşif ve hedef analiz sonuçlarına istinaden, Kandil ve Zap bölgelerinde tespit edilen bölücü terör örgütüne ait 3 hedef (barınak), Türk Hava Kuvvetleri uçakları tarafından, etkili olarak vurulmuştur.

Görevlerini başarıyla tamamlayan uçaklarımız, emniyetle üslerine dönmüşlerdir." denildi

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

IrakSavaşTerörTürk Silahlı Kuvvetleri
Görüş Bildir