Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

TSK İle PKK, Silivri'de Karşı Karşıya

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

Tsk İle PKK, Silivri'de Karşı Karşıya

Tsk İle PKK, Silivri'de Karşı Karşıya

Açıklamasına 'Silivri'deki duruşmada ortaya çıkan acı ve ibretlik tablo' diyerek başlayan Başbuğ, 'Bugün Silivri'de TSK ile PKK terör örgütü karşı karşıya bırakılmıştır. Bugün, Silivri'de Türk Ordusu'nun PKK'ya karşı yürüttüğü mücadele yargılanmaktadır' ifadesini kullandı.

Başbuğ, açıklamasında şunları kaydetti

'Bir tarafta, ömürlerini PKK terör örgütüne karşı mücadele ile geçiren, ancak bugün haksız ve mesnetsiz suçlamalarla 'Ergenekon' davasında sanık sandalyelerine oturtulan Türk ordusunun komutanı ve karargahı, diğer tarafta, bir dönem PKK terör örgütünün ikinci adamı durumunda olan, Bingöl'de 1993 yılında 33 erimizin şehit edilmesi için emir veren, ancak bugün tanık sandalyesinde oturtulan bir terörist.

Bir tarafta, TSK'ya komutanlık yapmış 26. Genelkurmay Başkanı'nın 'terör örgütü kurmak ve yönetmekten' suçlanması ve yargılanması, diğer tarafta, Türkiye Cumhuriyeti Devleti ile ve sanıklarla hasım durumunda olan eli kanlı bir teröristin Türkiye Cumhuriyeti Mahkemesi'nde dinlenen bir tanık olması. Takdir yüce Türk Milleti'nindir.'

Haberin Tamamı İçin:

Başbuğ: “TSK ve PKK Karşı Karşıya”

Başbuğ: “TSK ve PKK Karşı Karşıya”

Ergenekon Davası'nın gizli tanıklarından Deniz'in PKK'nın bir zamanlar iki numarası olan Şemdin Sakık çıkması gündeme bomba gibi düştü. Genelkurmay eski Başkanı emekli Org. İlker Başbuğ duruma isyan etti. "TSK ve PKK bugün burada karşı karşıya" dedi. Emekli Org. Tuncer Kılınç ise Sakık hakkında "Uzaktan tanıdığım kadarıyla dürüst bir adam" şeklinde konuştu.

Ergenekon Davası'nın tutuklu sanığı emekli Orgeneral Hasan Iğsız 87 yaşında vefat eden annesi Münevver Iğsız 'ın cenazesine katıldı. Fatih Camii'nde ikindi namazına müteakip kılınan cenaze namazına Deniz Kuvvetleri eski komutanı Emekli Oramiral Eşref Uğur Yiğit ile emekli Org. Tuncer Kılınç da katıldı. Cenaze namazı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kılınç, Iğsız için "Davet edildiği zaman gitmiştir. İzin verildiği zaman da görevini yapıp dönecektir " dedi.

Kılınç, Ergenekon Davası'nda gizli tanık olduğu ortaya çıkan Şemdin Sakık ile ilgili bir soruya ise, "Tabi onu bilemiyorum. Uzaktan tanıdığım kadarıyla dürüst bir adam. Ne biliyorsan onu zannediyorum ki tüm çıplaklığıyla söyleyecektir. Nitekim bugünkü gizli tanıklıktan sahaya çıkmış olması bunu göstermiştir. Eğrisi büğrüsü olmayan bir insandır" diye yanıt verdi.

Genelkurmay eski Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ yaptığı yazılı açıklamayla 'sitem' etti.

Başbuğ, avukatı aracılığıyla yaptığı bir sayfalık açıklamada şu ifadelere yer verdi: "Bugün Silivri'de Türk Silahlı Kuvvetleri ile PKK terör örgütü karşı karşıya bırakılmıştır. Bugün Silivri'de Türk Ordusu'nun PKK'ya karşı yürüttüğü mücadele yargılanmaktadır."

"Bir tarafta ömürlerini PKK terör örgütüne karşı mücadele ile geçiren, ancak bugün haksız ve mesnetsiz suçlamalarla Ergenekon Davası'nda sanık sandalyelerine oturtulan Türk Ordusunun komutanı ve karargahı. Diğer tarafta bir dönem PKK terör örgütünün ikinci adamı durumunda olan Bingöl'de 1993 yılında 33 erimizin şehit edilmesi için emir veren ancak bugün tanık sandalyesinde oturtulan bir terörist. Bir tarafta Türk Silahlı Kuvvetlerine komutanlık yapmış 26. Genelkurmay Başkanının ' Terör örgütü Kurmak ve Yönetmekten' suçlanması ve yargılanması, diğer tarafta Türkiye Cumhuriyeti Devleti ile sanıklar hasım durumunda olan eli kanlı bir teröristin Türkiye Cumhuriyeti Mahkemesi'nde dinlenen bir tanık olması. Takdir Yüce Türk Milleti'nindir."

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

BingölErgenekonGenelkurmay Başkanıİlker BaşbuğŞehitŞemdin SakıkTerörTürk Silahlı Kuvvetleri
Görüş Bildir