TSK: 'Asker Elbiseli Teröristlerin Sayısı 8 bin 651'

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada 'FETÖ teröristlerinin sayısı 8 bin 651, TSK'nın yüzde 1,5'idir' denildi. Açıklamada ayrıca TSK'ya ait 35 uçak, 37 helikopter, 74 tank ve 3 geminin kullanıldığı tespit edildiği belirtildi.

TSK'dan yapılan açıklamada, TSK içerisinde yuvalanmış, büyük çoğunluğu asker elbisesi taşıyan illegal çete mensubu hain teröristler (FETÖ) tarafından 15 Temmuz 2016 tarihinde alçakça, kahpece gerçekleştirilen menfur darbe girişimine katılanlar ve kullandıkları devlet malı harp, silah, araç ve gereçlerin belirlendiği vurgulandı.

'TSK’nın kahır ekseriyetinin bu hain girişime şiddetle karşı çıktığı zaten sayılar üzerinden de görülmektedir'

Açıklamada, "Yapılan incelemede milletimize, değerlerimize, yüce Meclisimiz başta olmak tüm kurumlarımıza asker elbisesi taşıyan illegal çete mensubu hain teröristlerin (FETÖ) sayısının 8 bin 651 olduğu (bin 676’sı erbaş/er, bin 214’ü askeri öğrenci), bu sayının TSK personel mevcudunun yüzde 1,5’ine tekabül ettiği, dolayısıyla TSK’nın kahır ekseriyetinin bu hain girişime şiddetle karşı çıktığı zaten sayılar üzerinden de görülmektedir" denildi.

'Türk Silahlı Kuvvetlerine ait 35 uçak, 37 helikopter, 74 tank ve 3 geminin kullanıldığı tespit edildi'

Kullanılan harp silah, araç ve malzemelerinin TSK toplam mevcuduna oranı ise şöyle açıklandı:

"Uçaklarda yüzde 7 (35 uçak bunun 24’ü muharip uçak), helikopterlerde yüzde 8 (37 helikopter bunun 8’i taarruz helikopteri), tank ve zırhlı araçlarda yüzde 2,7 (246 Zh. araç bunun 74’ü tank), gemilerde yüzde 1 (3 gemi), hafif silahlarda yüzde 0,7 (3 bin 992 adet hafif silah) olduğu tespit edilmiştir."

Açıklamada, "Mazisi şan ve şerefle dolu, gücünü yüce Türk milletinden alan TSK içerisine sızmış illegal çete mensubu hain teröristlerin (FETÖ) ülkemize yaşattığı bu zillet ve rezalete katılan/destekleyenlerin ve kullandıkları araçların oranı genel olarak ortalama yüzde 1,5 seviyesinde kalmıştır. TSK bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da ülkemize ve milletimize yönelecek her türlü tehdidi bertaraf edecek güce ve kararlılığa sahiptir. Bundan kimsenin zerre kadar şüphesi olmasın. 'Devlet namusumuzdur' düsturuyla yola çıkmış olan bu vatanın evlatları bu yolda gözünü kırpmadan canlarını seve seve feda edeceklerdir" denildi.

Onedio Gündem'i Facebook'tan takip etmeyi unutmayın

Onedio Gündem'i Facebook'tan takip etmeyi unutmayın!

Başlıklar

15 Temmuz2016DarbeFETÖFacebookTürk Silahlı Kuvvetlerigündemonedio
Görüş Bildir