Trump'tan Türk Muhabire: Dost musun, Düşman mı?

 > -

Cumhuriyetçi Partinin gayri resmi adayı Donald Trump Denver'da yaptığı konuşma sırasında Türkiye ile ilgili ilginç ifadeler kullandı. Trump, kendisine soru soran Türk muhabire 'Dost musun, düşman mısın?' diye sordu.

Denver'daki seçim konuşması sırasında bir Türk muhabir, Trump'ın konuşmasını keserek, 'Lütfen Türkiye'den de bahsedin' dedi.

Trump, dinleyiciye "Türkiye'den misiniz bayım? Güzel, tebrikler, Türkiye'de çok iyi işler yaptım aslında. Sanırım sen dostsun" dedikten sonra Türk muhabire 'Dost musun düşman mısın?' diye sordu.

Muhabirin Milat Gazetesi Amerika Temsilcisi Yusuf Serçe olduğu öğrenildi.

Yusuf Serçe, Twitter hesabından da bu videoyu paylaştı

Donald Trump daha önce yaptığı birçok konuşmada da kendisiyle diyaloğa giren kişilere 'Dost musun, düşman mısın?' diye sormuştu.

Trump daha sonra konuşmasına devam ederken Türkiye'de birçok yerde yatırımları olduğunu, Türkiye'nin IŞİD'le savaşması gerektiğini söyledi. Trump, Türkiye'nin güçlü bir ordusu olduğunu ve kendi kendine IŞİD'i bitirebilecek güce sahip olduğunu belirtti.

Öte yandan sosyal medyada birçok aktivist ve kullanıcı Trump'a tepki gösterdi. IŞİD'e karşı kullanılan birçok uçağın Türkiye topraklarındaki Amerikan üslerinden havalandığını ve Trump'ın bunu bilmediğini yazan kullanıcılar, Trump'ın Amerika seçimlerini kaybedeceğini savundu.

Twitter ve CNN Türk

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Donald TrumpIŞİDTwitter
Görüş Bildir