TRT Spikerinden Tartışma Yaratan Katliam Yorumu: 'Kurunun Yanında Yaş Yanmasın'

 > -

TRT spikeri, katliamda ölen vatandaşlarla ilgili bir izleyicinin "Oradan geçen masum insanlar da vardır. Kurunun yanında yaş da yanmasın." sözlerini "Aynen katılıyorum." diyerek destekledi.

"Aynen katılıyorum"

Selvur Gözüaçık programda şunları söyledi:

"Cemile hanım demiş ki ölenlerin hepsini aynı kefeye - çok tartışıldı çünkü Twitter'da, Facebook'ta - onun için o da benimle aynı şeyi söylüyor sonuçta. Ölenleri aynı kefeye koyamazsınız demiş orada polis memuru da vardı, belediye temizlik işçisi de vardı. Oradan geçen masum insanlar da vardı… Belki işine geçmek için ordan geçen de vardı. Merak etmeyin aynen. Devlet hepsinin araştırmasını yapar. Yani kurunun yanında yaş da yanmasın diyor aynen katılıyorum."

Çok Eleştirildi

Bu yorum, başkentin göbeğinde bir barış mitingine katılan ve terör eylemine hedef olan vatandaşları zan altında bıraktığı gerekçesiyle eleştirildi.

Sosyal Medyadan Açıklama Yaptı

TRT Spikeri Selver Gözüaçık ise sosyal medya hesabı Twitter'dan 'Bir yorumum yanlış anlaşılmış daha önce attığım mesajda bu konudaki fikrim net olarak ortada başka türlüsünü insan olan düşünmez zaten.' Cemile hanımın mesajında aynen katıldığım bölüm devletin gereğini yapacağı ile ilgili bölümdür ki bunu vurguluyorum aynen katılıyorum diye' açıklamada bulundu.

Haberler.com

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir