Görüş Bildir

TRT'nin Arıboğan Haberi Gündeme Oturdu

Anasayfa > Gündem

Türkiye Basketbol Federasyonu'nun 27 Mayıs'ta yapılacak Genel Kurul Toplantısı'nda başkanlığa aday olan Lutfi Arıboğan hakkında dün TRT Spor'da yayımlanan bir haber bomba etkisi yarattı!

Haberde, Arıboğan’ın, Fenerbahçe’nin UEFA’dan ceza almasında etkin rol oynadığı ve Galatasaray’ın yaşadığı ekonomik krizin sorumlusu olduğu ileri sürülerek, “Nerede başarısızlık orada Arıboğan” ifadesi kullanıldı.

Turgay Demirel’in istifasıyla boşalan Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Başkanlığı’na kimin geleceği 27 Mayıs Çarşamba günü yapılacak Genel Kurul Toplantısı sonucunda belli olacak.

Harun Erdenay, Lutfi Arıboğan ve Ayberk Yağız’ın aday olduğu seçim öncesi TRT Spor’da yayımlanan bir haber büyük yankı yarattı. TBF seçimi ile ilgili haberde Arıboğan hakkında son derece dikkat çekici ifadeler kullanılıyor. TRT Spor’un haber bülteninde yer alan haber şöyle:

‘Arıboğan’ın aday olması tedirginlik yarattı’

“Türkiye Basketbol Federasyonu’nda 27 Mayıs Çarşamba günü başkanlık seçimi yapılacak. Adaylardan bir tanesinin Lutfi Arıboğan olması tedirginlik yarattı.

2005 yılında Turgay Demirel’in karşısına başkan adayı olarak çıkan ancak seçimi kaybeden Arıboğan, ardından Türkiye Futbol Federasyonu Genel Sekreterliği’ne getirilmişti. Daha sonra başkan yardımcılığı görevine getirilen Arıboğan, Futbol Federasyonu’nda üst düzey yönetici olduğu dönemde Türk futboluna katkı sağlayamamakla suçlanıyor.

Fenerbahçe’nin ceza almasında etkin rol almakla suçlandı’

Fenerbahçe’nin UEFA’dan ceza almasında etkin rol almakla da suçlanan Arıboğan, yoğun tepkiler üzerine görevinden istifa etmişti.

Galatasaray’daki ekonomik krizin de sorumlusu’

Bu gelişmelerin ardından 2012 yılında Galatasaray Sportif A.Ş. Genel Müdürlüğü görevine getirilen Arıboğan, sarı kırmızılı kulübün bugün içinde bulunduğu ekonomik krizin sorumluları arasında gösteriliyor.

TRT Spor İstanbul Müdürü görevden alındı ama...

TRT Spor İstanbul Müdürü görevden alındı ama...

Haberin özellikle sosyal medyada büyük yankı uyandırması sonrasında olayın 'sorumlusu' olduğu iddia edilen TRT Spor İstanbul Müdürü Ahmet Fisunoğlu görevden alındı ancak olayın aslı biraz farklı!

İşte ne olduysa bu haberden sonra oldu. Kurum, haberin sorumlusu olarak gördüğü TRT Spor İstanbul Müdürü Ahmet Fisunoğlu’nu görevden aldı ancak yapılan haberin sorumlusu Fisunoğlu değil!

Evet, Ahmet Fisunoğlu görevden alındı ancak ayrılığın nedeni bu habere onay vermesi değil, aksine bu haberin yayınlanmasına ‘onay vermemesi.’ Haberin yayınlanacağı belli olduktan sonra Ahmet Fisunoğlu, bu haberin yayınlanmasına engel olmak istiyor. Ancak Fisunoğlu’nun bu tepkisine kızan TRT Yönetimi, Ahmet Fisunoğlu’nun görevden alıyor. Yapılan haberin tepki çekmesinden sonra da ‘haberin sorumlusu’ diye gösterilen TRT Spor İstanbul Müdürü Ahmet Fisunoğlu ‘görevden alınmıştır’ deniyor…

Bu olaylar üzerine Fisunoğlu, Twitter'dan da 'Allah insanı her türlü kötülükten, ama en çok İFTİRADAN korusun' açıklaması yaptı.

https://twitter.com/fisunoglu/status/598916595646365697

AMKSpor

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?