Trendleri Asla Körü Körüne Uygulamam

-
2 dakikada okuyabilirsiniz

Trendleri Asla Körü Körüne Uygulamam

Trendleri Asla Körü Körüne Uygulamam

Moda blogu yazarı Buse Terim, kendine has bir tarzı olduğunu söylüyor: Trendleri takip ederim ama hiçbirini körü körüne uygulamıyorum. Belli bir stile sahibim ve trendleri bu stile adapte etmeyi seviyorum

Fatih Terim'in küçük kızı Buse Terim, New York Fashion Institute of Technology'de Moda Pazarlama ve Yöneticiliği Bölümü'nü bitirdikten sonra açtığı blog ile geniş bir kitleye ulaştı. Kısa sürede moda haftalarının aranılan isimleri arasına ismini yazdırmayı başaran Terim, yurt dışından da bu konuda davetler almaya başladı. Önümüzdeki ay New York Moda Haftası'na katılıp oradaki deneyimlerini takipçilerine aktaracak olan Buse Terim; gelecek sezonun moda trendlerini anlattı ve kıyafet seçimi konusunda tüyolar verdi...

SEZONUN RENGİ YEŞİL

Sonbahar-kış sezonunda hangi renkler, kıyafetler ön plana çıkacak? Sonbahar-kış sezonunun en baskın rengi tartışmasız yeşil; zümrüt yeşilinden ağaç yeşiline kadar bu rengin farklı tonlarına bürüneceğiz. Gri de bu sezon altın çağını yaşayan renklerden. Bu rengin tüm tonlarını kıyafetlerimize yansıtmaktan çekinmeyeceğiz. Ayrıca kışın kullanılması genelde yadırganan beyaz, bu sezon sahneye çıkıyor. Sezonun iddialı parçalarından ilki; üzerimize birkaç beden büyükmüş gibi duran paltolar. Bir de bu sezon omuzlar yuvarlaklaşıyor; omuzları yuvarlak hatlı elbise ve bluzlara gardırobunuzda yer açın.

Evet, bu sezon da New York Moda Haftası'na katılarak davetli olduğum defileleri izleyeceğim ve hem kendi blog'um, hem de günlük ve aylık yayınlar için yazılar yazacağım.

YURT DIŞI HEDEFİM VAR

Buse Terim markası kurmayı istediğinizi daha önce belirtmiştiniz. Peki, bunu ne zaman hayata geçirmeyi planlıyorsunuz? Websitem buseterim.com.tr; Buse Terim markasının yüzü. Türkiye'nin en çok tıklanan kişisel moda ve life-style sitesi olan buseterim.com.tr, ismini Türkiye dışında da duyurmaya başladı. Hedefim; sitemi, moda alanında uluslararası referans kabul edilebilecek kaynaklar arasında konumlandırmak. Dolayısıyla uluslararası işbirliklerimi ve projelerimi artırmayı amaçlıyorum.

KLASİK TERCİH EDERİM

Her sezon yeni tarzları takip ediyor musunuz? Sezon trendlerini yakından takip ederim ama hiçbirini körü körüne uygulamıyorum. Belli bir stile sahibim ve genelde trendleri de bu stile adapte etmeyi seviyorum. Vücut tipime uygun olmayan parçalardan uzak duruyorum. Klasik parçalara yatırım yapmayı seviyorum ve dolabımdaki klasik parçaları, sezon trendleriyle bir araya getiriyorum.

Kimleri takip ediyorsunuz? Giyim tarzını beğendiğiniz isimler var mı? Ünlü oyuncu Olivia Palermo, stiliyle bana ilham veren isimlerden. Miroslava Duma da vücut yapısına uygun ve özgün seçimleriyle beğendiğim bir diğer isim.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AltınFatih Terim
Görüş Bildir