Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Trakya'da Kovid-19 Tedbirleri Denetlendi

0PAYLAŞIM

Trakya'da Kovid-19 Tedbirleri Denetlendi

EDİRNE Anadolu Ajansı - Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ'da yeni tip koronavirüs Kovid-19 önlemleri kapsamında teftiş yapıldı.

Edirne kent merkezi ve ilçelerinde alışveriş merkezleri, pazarlar, iş yerleri, marketler, toplu taşıma taşıtları, restoranlar ve kafeteryalarda Kovid-19 önlemlerine müteveccih teftişler hakikatleştirildi.

"Sağlık için, hepimiz için" sloganıyla yapılan hakimiyetler kapsamında bazı iş yerlerinin teftişine katılan Vali Ekrem Canalp, maske, mesafe ve paklik kaidelerine riayet edilmesini istedi.

Valilik tarafından dağıtılan dezenfektan pompalarının esnafa erişmediğini de hakimiyet eden Canalp, dezenfektanları biten esnafa Şehir Özel Yönetinden fiyatsız temin edebileceklerini söyledi.

Teftişlere, Şehir Emniyet Müdürü Ali Kemal Kurt, Şehir Jandarma Komutanı Albay Abdülkadir Seri, Sağlık Müdürü Mustafa İshak Yıldırım da katıldı.

Edirne'de 1 Haziran'dan bu yana, kent merkezi ve ilçelerde aralarında besin satış yerleri, kahvehane, kafeterya, spor merkezleri, alışveriş merkezleri, toplu taşıma taşıtları, taksi durakları, konaklama kuruluşları gibi alanlarda 34 bin 308 teftiş reelleştirildiği belirtildi.

  • Kırklareli

Kırklareli'nde bazı iş yerlerinin teftişine katılan Vali Osman Bilgin, yurttaşların ve şirketlerin kaidelere büyük oranda uymasının coşturucu olduğunu söyledi.

Vali Bilgin, teftişte bir berberde alıcı bekleme koltuklarını görmesi üzerine kaldırılması istikametinde ihtarda bulundu.

Teftişlere, Şehir Emniyet Müdürü Seçkin Çengeloğlu, Şehir Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Orhan Kılıç ve alakalı müessese yetkilileri de katıldı.

Ayrıca Trafik Patent ve Sorgulama Şubesi takımları da Serbestlik ve Demokrasi Alanı'nda ticari taşıtları sorgulayarak, sürücü ve yolculara maske ile mesafe kaidelerine uymaları istikametinde ihtarlarda bulundu.

  • Tekirdağ

Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, Süleymanpaşa Kaymakamı Harun Kaya, Şehir Emniyet Müdürü Mehmet Erduğan, Şehir Jandarma Komutanı Albay Osman Kılıç ile kent merkezindeki teftişlere katılarak yurttaşlarla sohbet etti.

Otogarda şirket yetkililerini ziyaret eden Vali Yıldırım, çalışanlar ile yolcuları sosyal mesafe ve maske mevzusunda uyardı.

Vali Yıldırım, gazetecilere, HES kodu olmadan yurttaşlara bilet kesilmediğini ve herkesin kaidelere uyduğunu söyledi.

Tekirdağ'da korkmayı gerektirecek bir gidişatın bulunmadığını belirten Yıldırım, şöyle konuştu:

"Böyle olması insanların tembelliğe kapılmaları anlamına da gelmesin. Tekirdağ'da kaidelere uyulduğu için korkacak bir vaziyet yok. Bu dikkati devam ettirmemiz gerekli. Misal şehirler listesineki yerimize gözetmeliyiz. Maske mesafe kaidelerine dikkat ettikçe rakamları eksilteceğiz. Sağlık Kurumularımızda yoğun bir hasta gidişatı mevzubahisi değil. Tekirdağ'da yalıtımda olması gerekirken dışarıda olan 6 şahıs yurda yerleştirildi. Bunlar çok yüksek sayılar değil. Karantinada kalacak yeri olmayan, konutları müsait olmayan, dışarıdan gelen yurttaşları da yurtlarda konuk ediyoruz."

Tekirdağ Ulus Sıhhati Müdürü Hacı Bayram Zengin de Tekirdağ'da yoğun bakım yataklarının yüzde 47'sinin boş olduğunu vurgulayarak, "Bu sayı zaman zaman değişiyor. Yoğun bakımlarda uyuyan hastaların içerisinde değişik hastalık veya kazalardan dolayı da uyuyanlar var. Dün açıklanan yoğun bakımlardaki yüzde 65'lik doluluk oranı var ama hepsi korona hastası değil. Değişik şehirlerden de hastalanması sebebiyle yoğun bakımlardaki hasta rakamı yüksek." ifadelerini kullandı.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir