Trafik Cezası Yedi, 43 Yıllık Baba Hasreti Bitti

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

Trafik Cezası Yedi, 43 Yıllık Baba Hasreti Bitti

Trafik Cezası Yedi, 43 Yıllık Baba Hasreti Bitti

FATİH KARAKILIÇ BURSA

Bursa’da yaşayan Erol Akkaya(54), karıştığı bir trafik kazasının ardından kesilen cezayla, Almanya’da çalışan babasına tam 43 yıl sonra kavuştu.

Hamdi Akkaya (75), 1960 senesinde eşi İkbal Akkaya (Gümüş) ve iki yaşındaki oğlu Erol Akkaya’yı geride bırakarak çalışmak için Almanya’nın yolunu tuttu. 10 yıl sonra Bursa’ya gelerek eşi ve oğlunu çalıştığı ülkeye götürmek istedi. Eşinin ailesinin “Almanya’ya gidemezsin” itirazı üzerine gurbetin yolunu yalnız tuttu. Çift, bir süre sonra da boşandı. Annesi ile birlikte yaşamaya başlayan oğul Akkaya, yıllarca babasız kalmanın acısını yaşadı. Almanya’da yeniden evlenen Hamdi Akkaya’nın torunu Sarah Beck (24), geçtiğimiz yıl dedesinin Türkiye’de yaşayan oğlunun izini sürmeye başladı. Beck’in elinde sadece amcası Erol Akkaya’nın 43 yıl önceki adresi vardı. Bursa Emniyet Müdürlüğü’ne internet üzerinden e-posta atıp, amcasının 43 yıl önceki adresini verdi. Emniyet Müdürlüğü’nden aynı gün İngilizce olarak, “Amcanızı bulmak için gayret göstereceğiz.” şeklinde cevap alan Beck, büyük sevinç yaşadı.

Polis, Akkaya’nın kimlik bilgileri ve adresini Bursa Emniyet Müdürlüğü Teknolojik Adaptasyon Projesi (BEMTAP) veri tabanına girdi. İncelemede Akkaya’nın 2002 yılında karıştığı trafik kazası sebebiyle ‘trafik güvenliğini tehlikeye düşürmek’ten ceza aldığı belirlendi. Erol Akkaya’nın Mudanya’da oturduğunu tespit eden ekipler, durumu Sarah Beck’e bildirdi. İnternette kurulan irtibattan sonra Hamdi Akkaya, torunu Sarah’la geçtiğimiz günlerde Bursa’ya gelerek 43 yıllık hasrete son verdi. Babasıyla buluşmasının hayatının en önemli günü olduğunu belirten Erol Akkaya, “Yıllar önce yediğim için çok üzüldüğüm trafik cezası sayesinde babama kavuştum. Annem, babamdan boşandıktan bir süre sonra ölmüştü. Yüreğim hep buruktu. Babam, yanıma geldi. ‘Oğlumun elinden bir bardak su içmeden ölmek istemiyorum’ demiş. İlk işim su vermek oldu. Ardından çok seviyormuş, birlikte kaplıcaya gittik, hasret giderdik. Annemin mezarına gitti, dua etti. Şimdi o yine Almanya’ya döndü ama onunla, kardeşlerimle ve yeğenlerimle internet ve telefon aracılığıyla devamlı görüşüyorum.” diye konuştu.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AlmanyaBursaPolis
Görüş Bildir