Trabzonspor HES Projesi İçin Üretim Lisansı Aldı

-
2 dakikada okuyabilirsiniz

Trabzonspor'a 500 milyon dolarlık dev kaynak

Trabzonspor'a 500 milyon dolarlık dev kaynak

Trabzonspor, 50 yılda kulübe 500 milyon dolarlık girdi sağlayacak Hidroelektrik Santrali (HES) Projesi'ni ihale aşamasına getirdi. Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK), Uzungöl - I Regülatörü ve HES için Trabzonspor'a Üretim Lisansı verdi.

Trabzonspor Başkanı Sadri Şener ve yönetiminin Akyazı Stadyumu'nun ardından en fazla önem verdiği proje olan ve kulübe sürekli gelir kaynağı yaratacak olması nedeniyle dikkatle takip edilen HES Projesi için 2.5 yıllık süreç sonucunda nihayet ihale aşamasına gelindi. Trabzon'un Çaykara İlçesi Uzungöl Beldesi sınırları içinde yapılacak olan 28 megavat kurulu gücündeki Uzungöl - I Regülatörü ve HES için Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu'ndan üretim lisansı alındı. EPDK Başkanı Hasan Göktaş imzasıyla Trabzonspor'a gönderilen yazıda, "Bu lisans Bordo - Mavi Elektrik Üretim Ticaret Limited Şirketi'ne Trabzon ilinde kurulacak olan Uzungöl-I Regülatör ve HES üretim tesisinde 49 yıl süreyle, üretim faaliyeti göstermek üzere 4628 sayılı Elektrik Piyasası Kanunu ve ilgili mevzuat uyarınca Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu'nun 05.07.2012 tarihli ve 3905-7 sayılı kararı ile verilmiştir" ifadeleri kullanıldı.

İHALE AŞAMASINA GELİNDİ

Üretim lisansının alınmasının ardından HES projesi artık ihale aşamasına geldi. Trabzonspor'un yıllık 10 milyon dolardan 49 yıl içinde yaklaşık 500 milyon dolarlık bir gelir beklediği projeye büyük önem veren Başkan Sadri Şener de, "Bu proje hayata geçirildiğinde Trabzonspor maddi olarak çok büyük kazanımlar elde edecektir" dedi. İhale aşamasında sorun çıkmaması halinde projenin 2 yıl içinde yürürlüğe koyulması bekleniyor.

Haberin Tamamı İçin:

HES projesinde son aşamaya gelindi

Trabzonspor'un en önemli projeleri arasında ilk sırada yer alan Hidroelektrik Santrali (HES) Projesi'nin üretim lisansını aldığı bildirildi.

Bordo-mavili kulübün internet sitesinden yayımlanan açıklamada, Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu Başkanı Hasan Göktaş imzalı lisans yazısında, ''Bu lisans Bordo Mavi Elektrik Üretim Ticaret Limited Şirketi'ne Trabzon ilinde kurulacak olan Uzungöl-I Regülatör ve HES üretim tesisinde 49 yıl süreyle üretim faaliyeti göstermek üzere 4628 sayılı Elektrik Piyasası Kanunu ve ilgili mevzuat uyarınca Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu'nun 05 Temmuz 2012 tarihli ve 3905-7 sayılı kararı ile verilmiştir'' ifadelerinin yer aldığı belirtildi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Trabzonspor Kulübü
Görüş Bildir