Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Trabzonspor'dan Tepki: "Türk Futbolundaki Sorunlar 2 Dakikayla Çözülmez"

3PAYLAŞIM

Kulüpler Birliği Vakfı'nın başlattığı uygulamaya Trabzonspor kulübünden tepki geldi. Resmi siteden yapılan açıklamada "Futboldaki sorunların çözümü için değil 2 dakika 2 yıl düşünmenin bile yetersiz olduğu" vurgulandı.

Trabzonspor kulübünden yapılan açıklamada bu ifadelere yer verildi;

"Kulüpler Birliği’nin başlattığı “2 dakika düşün” kampanyasına söz konusu metnin içeriğinin eksikliklerle dolu olması nedeniyle onay vermediğimizi ve kabul etmediğimizi açık bir dille ifade ediyoruz. Süper Lig’de bu hafta oynanacak karşılaşmalarda uygulanacak bu kampanyanın, aşağıdaki metinde belirttiğimiz unsurların da yer almasıyla anlamlı olacağını kaydediyor, futboldaki sorunların çözümü için değil 2 dakika 2 yıl düşünmenin bile yetersiz olduğunu vurguluyoruz. 

Öncelikle bu hareket gerçekten temiz futbol ve güzel oyun isteyenlerle yürütülmelidir. Spora, topluma, hakemlere futbolun tüm değerlerine gösterilmesi gereken saygıyı ve futboldan uzak olması gereken şike, teşvik, ırkçılık, yanlı hakem kararları gibi güzel oyunu çirkinleştiren faktörleri hatırlatabilmek için, sağduyulu ve buna inanan bir zihniyet ile tek vücut olmalıyız.

Bu hareket, evet, sadece sahaya girip hakeme saldıran taraftara  yönelik olmamalıdır. Bizi bu noktaya getiren herkese ve istediği sonucu alamayınca kendini kaybedip Türk futbolunu zedeleyen her söyleme, itibarını yok eden her eyleme karşı olmalıdır. Ayrıca…

Sinirlerine hakim olamayan yöneticiye…

Halkı kışkırtan tribün liderine…

Provokasyoncuya…

Haddini aşan yorumcuya…

Profesyonel olması gerekirken öfkesine yenilen oyuncuya…

Kazanmak adına her yolu mübah gören kulüp yöneticilerine…

Kuralları adil uygulamayanlara…

Şikeye…

Teşviğe…

Irkçılığa…

Antrenörün başını yarana…

Sahaya girip futbolcuya saldırana…

Taraftarı tribünden aşağıya atanlara… Bıçaklayanlara… Ölümüne sebep olanlara…

Polis araçlarını yakanlara…

Manipülasyona…

Kısacası bugün geldiğimiz noktaya bizi getiren her şeye karşı olmalıdır.

Trabzonspor Kulübü olarak diyoruz ki… Futbolu bu hale getirenleri en azından 2 dakika utanmaya ardından 2 dakika düşünmeye, sonrasında gerçekten futbola saygıya, adil ve güzel oyuna davet ediyoruz...”

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir