Toyota'dan Elektrikli 3 Teker

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Toyota 3 tekerlekli Araç Üretimine Başlıyor

Toyota, 3 tekerlekli araç üretimine başlayacağını açıkladı. Bu araçların şehir içinde pratik kullanım amacıyla üretildiği bilgisi verildi. Gittikçe yoğunlaşan trafiği düşündüğünde birçok yönden mantıklı bir atılıma benziyor. Pratik kullanım sunacak olan bu 3 tekerlekli araç Can-Am Spyder benzerliği ile dikkat çekiyor.

Toyota bu yeni 3 tekerlekli aracına i-ROAD ismini verdi. Alınan bilgilere göre araç iki kişilik olacak ve sürücünün oturduğu kısım tamamen kapalı bir kokpit şeklinde olacak. Bir scooter benzeri olacak olan i-ROAD, şehir içinde sunduğu kolay kullanım ile birçok kişinin hoşuna gideceğe benziyor. Araç 3 beygir gücünde olacak. Şehir içi kullanıma özel olması hız seviyesinde de etkili olmuş. Maksimum 45 km hız yapabilmeye olanak sağlayan bu 3 tekerlekli araç, hız severlere hitap etmeyeceğe benziyor. Araç hakkında dikkate değer bir bilgi de elektrik gücüyle çalışıyor olması. Lityum-iyon batarya sayesinde elektrik gücüyle çalışan bu araç, benzin fiyatlarının giderek yükseldiği şu günlerde iyi bir kurtarıcı olabilir.

Aracın batarya süresi 3 saat olarak biliniyor. Tek seferde 50 km yol gitmeye olanak sağlayan i-ROAD, bir de bilgisayara sahip. Akıllı teknoloji ile üretilen bu otomobil, bilgisayar sayesinde yapılması gereken manevraları da ayarlıyor. Şehir içinde trafiğin ne kadar karışık ve kalabalık olduğunun herkes farkında, işte Toyota bu sorundan kurtulmak isteyen kişilere özel bir araçla karşımıza çıkıyor. Her geçen yıl daha karışık ve daha kalabalık bir hal aldığını düşünürsek bu 3 tekerlekli araçlar daha çok kişiye hitap edebilir. Toyota araçları önümüzdeki 10 yıl içerisinde piyasaya süreceğini açıkladı. Fiyatı ise şu an için belirli değil. Elektrikli kullanım sunuyor olması fiyatının yüksek olmasına neden olabilir.

Enerjienstitüsü

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Akaryakıt
Görüş Bildir