Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Akil İnsanlar Heyeti Çalışmaları 2 Ay Sürecek

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Toplantı Sonrası İlk Açıklamalar!

Dolmabahçe'deki Başbakanlık Ofisi'nde gerçekleşen "Çözüm Süreci Akil İnsanlar Heyeti İstişare Toplantısı", yaklaşık 5 saat sürdü. Toplantı sonrası 'Akil İnsanlar' olarak seçilen ünlü isimler açıklamalarda bulundu.

İşte o açıklamalar

Can Paker "Şu an söylenecek çok bir şey yok. Daha yeni başlıyor. Sahaya çıkmadan sürecin ne olacağını bilemezsiniz. Olayın daha çok başındayız. Habercilere verecek çok bir şeyimiz yok."

İzzettin Doğan "Çalışma komisyonun süresi bir aydı ama bu sürenin uzatılması teklifi geldi. Başbakan da bunu iki aya çıkardı."

Doğu Ergil "Sanatçılar, gazeteler nasıl davranmalı, hangi dili kullanmalı konuları tartışıldı."

Oral Çalışlar Böyle bir teklifi memnuniyetle kabul ettim. Türkiye’nin kaderini ve geleceğini değiştirmek adına bir şeyler yapmak isteyen biri olarak memnunum. Çözüm sürecini samimi olarak destekleyen ve isteyen insanlar var listede. Bütün isimler çözüm sürecini destekliyor.

Haberin Tamamı İçin:

Akil İnsanlar Heyeti Çalışmaları 2 Ay Sürecek

Cem Vakfı Genel Başkanı İzzettin Doğan, "Akil İnsanlar Heyeti"nin çalışma süresine ilişkin, "1 aydı ama sayın Başbakan bir arkadaşın yaptığı öneriyi kabul etti ve 2 ay olarak devam edebilir diye söylediler" dedi.

Dolmabahçe'deki Başbakanlık Ofisi'nde gerçekleştirilen "Çözüm Süreci Akil İnsanlar Heyeti İstişare Toplantısı" sona erdi.

İzzettin Doğan, toplantı çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Toplantıda, heyette yer alanların, çözüm sürecinde "neler yapılabileceği ve nelerin yapılmasının zor olduğunu" söylediğini aktaran Doğan, "Bu konuda da sayın Başbakan notlarını aldıktan sonra herkesin ifade ettiği görüşlere ilişkin kendi görüşlerini özetledi. Hem cevap niteliğinde hem de toplantının amacının ne olduğunu, bunun bir özet kişiler topluluğu olduğunu, tabii ki toplumda büyük kitlelerin aynı düzeyde olabileceğini bildiğini ama herkesi oraya çağırmanın mümkün olmadığını, özet kitle olarak burada bulunduğumuzu ifade etti" diye konuştu.

Doğan, çalışma süresine ilişkin bir soru üzerine, "1 aydı ama sayın Başbakan bir arkadaşın yaptığı öneriyi kabul etti ve 2 ay olarak devam edebilir diye söylediler" dedi.

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Başbakan
Görüş Bildir