Topbaş ABD'de Maryland Senatosu'na Hitap Etti

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Topbaş ABD'de Maryland Senatosu'na Hitap Etti

Topbaş ABD'de Maryland Senatosu'na Hitap Etti

Türk-Amerikan Birliği Kongresi için ABD’ye giden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın ABD Maryland Senatosu ve Temsilciler Meclisi'nde konuştu.

Türk-Amerikan Birliği Kongresi için ABD’ye giden UCLG ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Maryland Eyaleti Dışişleri Bakanı John P. Mc Donough tarafından karşıladı. Maryland Senatosu’nda konuşan Kadir Topbaş, “Kilometrelerce uzaktan, farklı kültürlerden insanların yüzyıllarca bir arada yaşadığı gerçek bir barış kenti İstanbul’dan selamlar getirdim” dedi.

Senato üyelerine kendilerine hitap etme fırsatı verdikleri için teşekkür eden Topbaş, Mevlana’nın “Aynı dile konuşanlar değil, aynı duyguyu paylaşanlar anlaşır” sözünü hatırlatarak, şöyle konuştu;

“Biz de ortak hisler paylaşıyoruz. Bu paylaştığımız hisler de hepimiz için daha müreffeh bir dünya yaratma. Hepimiz insanların mutluluğu ve daha müreffeh yaşaması için çalışıyoruz. Dünya barışı ve demokrasiye katkılar noktasında ABD ile Türkiye arasındaki dostane ilişkilerden onur duyuyorum.”

Bütün senato ve meclis üyelerini İstanbul’a davet eden Topbaş, “8 bin 500 yıllık tarihi boyunca 3 büyük imparatorluğa başkentlik yapmış ve dünyanın yönetim merkezi olmuş güzel İstanbulumuzda her sabah güneş Asya ve Avrupa kıtalarının üzerine aynı anda doğar” dedi.

Konuşmasının ardından daha önce İstanbul’u ziyaret eden senato üyeleriyle tanışarak sohbet eden Topbaş’ın programını halk da kendilerine ayrılan bölümden izledi. Kadir Topbaş’a Senatör Ronald Young tarafından Senato ve Temsilciler Meclisi Kabul Sertifikası takdim edildi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Amerika Birleşik DevletleriİstanbulKadir Topbaş
Görüş Bildir