Topbaş: “2020 Olimpiyatları İçin Daha Şanslıyız”

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Topbaş: “2020 Olimpiyatları İçin Daha Şanslıyız”

Topbaş: “2020 Olimpiyatları İçin Daha Şanslıyız”

Topbaş, Afet Koordinasyon Merkezi'nde (AKOM) gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) olarak İstanbul'un 2020 Yaz Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları'na adaylık kitabını, İsveç'in Lozan kentindeki Uluslararası Olimpiyat Komitesi'ne (IOC) teslim ettiklerini hatırlattı.

Olimpiyatlar konusunda üzerlerine düşeni yaptıklarını ifade eden Topbaş, şöyle devam etti:

''TMOK Başkanı Uğur Erdener ve 2020 İstanbul Adaylık Komitesi Başkanı Hasan Arat'tan oluşan heyetle İstanbul'un 2020 Yaz Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları'na adaylık kitabını, IOC Olimpiyat Oyunları Direktörü Gilbert Felli ve IOC Aday Şehirler Direktörü Jacqueline Barrett'e verdik. Özellikle sayın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve sayın Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç'a desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Özellikle takdim ettiğimiz bu raporun ve kitabın arkasından ilgili komitelerin İstanbul seyahatleri olacak. İstanbul'a 24-27 Mart tarihleri arasında gelmek suretiyle bizim deklare ettiğimiz alanlarla ilgili yerinde inceleme yapacaklar.''

İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak olimpiyatlar için ciddi anlamda alt yapı hazırlıkları yaptıklarını anlatan Topbaş, ''2020 yılında zaten öngördüğümüz, ulaşım başta olmak üzere, bütün sorunları çözmüş olacağız. Bunun sonucunu 7 Eylül 2013 tarihinde özellikle oylama sonucunda göreceğiz'' dedi.

Topbaş, önceki dönemlere göre İstanbul'un daha iyi bir pozisyonda olduğunu belirterek, ''İstanbul'un Madrid ve Tokyo'dan daha şanslı olduğunu düşünmekteyiz. İnşallah kentimize ve ülkemize yıllardan beri hayalini kurduğumuz 2020 Olimpiyatları'nı getirmenin gururunu birlikte yaşarız'' diye konuştu.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Başbakanİstanbulİstanbul Büyükşehir BelediyesiİsveçRecep Tayyip ErdoğanSuat Kılıç
Görüş Bildir