Top Mermisiyle Ailesi Dağılan Babanın İsyanı: Unutulduk

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Top Mermisiyle Ailesi Dağılan Babanın İsyanı: Unutulduk

Suriye’den atılan top mermisinin Akçakale’deki evlerine isabet etmesi sonucu eşini ve üç çocuğunu kaybeden Ömer Timuçin, şimdilerde 4 çocuğuyla birlikte yaşadığı konteyner bir evde dağılan ailesini bir arada tutma mücadelesi veriyor.

Suriye’deki iç savaşın yakından hissedildiği Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesinde 3 Ekim 2012’de düşen top mermisi, Timuçin ailesinin geleceğini paramparça etti. İlçe merkezindeki yıkılan evlerinde 4 ferdini yitiren aile, şimdi merkeze 6 kilometre uzaklıktaki Bolatlar köyünde devletin yaptığı konteyner evde hayat mücadelesi veriyorlar. Patlamada eşini ve 3 çocuğunu kaybeden Ömer Timuçin, eski evine her gittiğinde onların seslerini duyduğunu söylüyor. Annesini ve kardeşlerini kaybeden çocuklar da yaşadıkları travmanın izlerini atlatmış değil.

Ayağının yarısı yok

Timuçin ailesinin en küçük üyesi Aysel (9) patlamada vücuduna isabet eden şarapnel parçalarından dolayı Ankara’daki Yıldırım Beyazıt Devlet Hastanesi’nde aylardır tedavi görüyor. Meryem (11) ise bombanın etkisiyle bir ayağının yarısını kaybetmiş. Yürümekte güçlük çektiğini söyleyen ilkokul 4. sınıf öğrencisi Meryem’in tek hayali doktor olmak. Meryem neden doktor olmak istediğini şöyle anlatıyor:

“Doktor olacağım çünkü babamı, abimi, ablamı, kardeşimi iyileştireceğim. Onların başına hiçbir şey gelmeyecek. Hep birlikte olacağız.”

Hatice Timuçin (17) de lise 3. sınıfta okuyor fakat bir süredir Ankara’da kardeşi Aysel’in yanında refaketçi olarak kalıyor. Çocukların en büyüğü olan İbrahim Timuçin (18) de lise 1. sınıftan sonra okula devam etmemiş. İbrahim, şimdilerde ya babasının işlerine yardımcı oluyor ya da bulduğu herhangi bir işte çalışarak para kazanma telaşında.

‘Tedaviye ihtiyaç var’

Ömer Timuçin, yaşadıkları zor günleri şu sözlerle anlatıyor:

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AnkaraŞanlıurfaSuriye
Görüş Bildir