Toma Suyu Yine 'Yakıyor'

 > -

Toma Suyu Yine 'Yakıyor'

Toma Suyu Yine 'Yakıyor'

Taksim Meydanı'ndan başlayan, "Gezi Parkı'na karanfil bırakma" eylemi bir saat sürdükten sonra polisin önce kalkanlarla sonra gazlı su ve gaz bombalı müdahalesi geldi.

Gezi Parkı olaylarında hayatını kaybedenler için Taksim Dayanışması'nın yaptığı çağrı üzerine binlerce saat insan 19.00 sıralarında ellerinde karanfillerle Taksim Meydanı'nda toplandı. ‘Her yer Taksim, her yer direniş’ sloganları atarak bir araya gelen direnişçiler Gezi Parkı olaylarında hayatını kaybedenler için bir dakikalık saygı duruşu yaptıktan sonra ellerindeki karanfilleri Taksim meydanına bırakırken Taksim Dayanışmasından oluşan bir temsilci grubu da Gezi Parkı'na girerek karanfil bıraktı.

Geçen hafta yaşanan müdahalenin ardından Gezi Parkı'nın son halini görmek isteyen BDP'li vekiller Sebahat Tuncel, Sırrı Sürreya Önder ile Ertuğrul Kürkçü’nün de aralarında bulunduğu bir grup da parka girerek son durumu inceledi.

EYLEME POLİS MÜDAHALESİ

Karanfilli direnişçilerin sayılarının artması üzerine Gezi Parkı'nda bekleyen polis eylemcilere "trafiği kapattıklarını ve dağılmaları" yönünde anons yaptıktan sonra 20 dakika süre tanıdı. Bu anonsun ardından eylemcilerin Taksim Meydanı'nı boşaltmaması üzerine polis müdahaleye başladı. Polis önce küçük gruplar halinde meydandaki eylemcileri kalkanlarını kullanarak Taksim Meydanı'ndan çıkarmaya çalıştı. Ancak polisin müdahalesi karşısında insan zinciri oluşturan eylemciler pasif direniş sergileyerek polis müdahalesini durdurmaya çalıştı.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Barış ve Demokrasi PartisiGezi ParkıPolis
Görüş Bildir