Tolon: 'Özal Öldüğünde Tugay Komutanıydım'

-

Tolon: 'Özal Öldüğünde Tugay Komutanıydım'

Tolon: 'Özal Öldüğünde Tugay Komutanıydım'

Tutuklu sank emekli Orgeneral Tolon, Özal'ın vefat ettiği tarihte, kendisinin 28'inci Mekanize Piyade Tugay Komutanı olarak görev yaptığını söyledi.

Ergenekon davasının ve Zirve Yayınevi'ndeki cinayetlere ilişkin davanın tutuklu sanığı emekli Orgeneral Hurşit Tolon, avukatı İlkay Sezer aracılığıyla yaptığı yazılı açıklamada, ''Türk Silahlı Kuvvetleri'nden (TSK) disiplinsizlik nedeniyle atılmış İlker Çınar isimli bir uzman onbaşının, maddi hiçbir kanıta dayanmayan ve tamamıyla hayal ürününden ibaret iğrenç iftiraları'' nedeniyle Malatya Zirve Yayınevi'nde işlenen menfur cinayetlerin ardından, bu kez de ''8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın TUSHAD tarafından zehirlendiğine'' yönelik ''asılsız iddiaları'' dolayısıyla Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nda şüpheli sıfatıyla ifadesine başvurulduğunu hatırlatarak, ''İlker Çınar isimli müfteriyle hiçbir yerde, hiçbir zamanda, hiçbir görüşmem ya da irtibatım olmamıştır'' ifadesini kullandı.

TSK'da ''TUSHAD'' isimli bir kuruluşun kendisi tarafından hiçbir zaman kurulmadığını, böyle bir olgunun varlığına ilişkin de hiçbir bilgisi ya da görgüsü bulunmadığını ileri süren Tolon, ''Merhum Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın vefat ettiği tarihte Ankara Mamak'ta bulunan 28'nci Mekanize Piyade Tugay Komutanı olarak görev yaptığını'' kaydetti.

Tolon, ''Benim Genelkurmay Başkanlığı Genel Sekreterliği görevine getiriliş tarihim 12 Ağustos 1993 olup, bu tarih merhum 8. Cumhurbaşkanımızın vefatından yaklaşık 5 ay sonrasına tekabül etmektedir''dedi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AnkaraErgenekonMalatyaTurgut ÖzalTürk Silahlı Kuvvetleri
Görüş Bildir