Tokat'ta Kaybolan Çocuklardan 23'üncü Günde de İz Yok

3PAYLAŞIM

Ankara'dan gelen 4 kişilik uzman ekibin, Tokat'ın Reşadiye ilçesinde kaybolan 2 çocuğun kaçırılmış olmaları ihtimaline karşı yaptığı çalışma kapsamında, yaklaşık 200 kişinin ifadesine başvuruldu.

Tokat'ın Reşadiye ilçesinde kaybolan 5 yaşındaki Dursun Kaan Taşcı ile 8 yaşındaki Bayram Erol'u arama çalışmaları sürüyor. 

Reşadiye'de 29 Aralık 2015'te kaybolan komşu çocukları Taşcı ile Erol'un bulunması için Jandarma Arama Kurtarma (JAK), AFAD ve polis dalgıçları Kelkit Çayı, polis, komando ve ilçe halkından oluşan 200 kişilik ekip de ormanlık arazi ve metruk binalarda arama çalışması yaptı.

Ankara'dan gelen polis helikopteri de 2 gün boyunca ormanlık ve dağlık arazide tarama gerçekleştirdi. Ankara'dan getirilen özel eğitimli köpekler "Çeku" ve "Barbi"nin de kullanıldığı çalışmalarda, 23 gün geçmesine karşın sonuç elde edilemedi.

Dağlık ve ormanlık arazide tarama yapıldı

Dağlık ve ormanlık arazide tarama yapıldı
Dağlık ve ormanlık arazide tarama yapıldı

Küçük çocuklara ait iz bulabilmek için Gaziosmanpaşa Üniversitesi Teknopark'ta faaliyet gösteren bir firma tarafından ilçe merkezi sanayi sitesi civarı ile çocukların kayboldukları Çermik Mahallesi'nde multikopterle havadan çalışma yürütüldü. Multikopter ile 2 gün boyunca ormanlık ve dağlık alanlar fotoğraflandı ve görüntülendi. Elde edilen fotoğraf ve görüntüler, polis ekiplerince detaylı inceleniyor.

Suşehri'nde bulunan Kılıçkaya Barajı'nın kapakları, 2 gün önce kapatıldı ve Tokat'tan gelen AFAD ekipleri botla Kelkit Çayı'nda arama yaptı. 

Aramalarda herhangi bir sonuca ulaşılamadı. Özel eğitimli köpekler "Çeku" ve "Barbi", aynı gün Çermik Mahallesi yakınlarındaki bir kuyu ve Kelkit Irmağı kenarında hafriyat dökülen yerde arama gerçekleştirdi.

Kaçırılma ihtimali de değerlendiriliyor

Beş kişilik AFAD ekibi botla Kelkit Çayı'nda arama çalışmalarına devam ediyor. AFAD ekiplerinin çalışmasının yarın da süreceği öğrenildi.

Emniyet Genel Müdürlüğünden 4 kişilik uzman ekip de çocukların kaçırılma ihtimali üzerine çalışıyor. Bu kapsamda bugüne kadar yaklaşık 200 kişinin ifadesine başvuruldu.

Aileler ise umutla çocuklarından gelecek iyi haberi bekliyor.

AA

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir