Tjk Hissesi % 23’E Düşürülüyor…!

-

Tjk Hissesi % 23’E Düşürülüyor…!

Tjk Hissesi % 23’E Düşürülüyor…!

Meclis gündeminin ilk sıralarında yer alan Torba Kanun bugün yarın yasalaşıyor…
İçinde pek çok şey barındıran bu Torba’dan, “bizler” için de bir şeyler çıkacak!
Ben ne olduğunu anlatayım, hayır mı, şer mi kararı siz verin…

Efendim şayet hazırlanan Kanun yasalaşırsa (-ki yüzde yüz gözüyle bakabiliriz) Yarış Sektörünü ilgilendiren aşağıdaki madde Resmi Gazetede yayınlanır yayınlanmaz uygulanmaya başlayacak!
Nedir o madde?
Hemen paylaşayım;
“MADDE 34- 14/3/2007 tarihli ve 5602 sayılı Şans Oyunları Hasılatından Alınan Vergi, Fon ve Payların Düzenlenmesi Hakkında Kanuna aşağıdaki geçici madde eklenmiştir.
“GEÇİCİ MADDE 6 - (1) İlgili kurum ve kuruluşlardan 10/7/1953 tarihli ve 6132 sayılı At Yarışları Hakkında Kanun uyarınca şans oyunları tertip edenler (Türkiye Jokey Kulübü) için bu maddenin yayımı tarihinden evvel Maliye Bakanlığı tarafından yapılan incelemeler sonucunda tahakkuk ettirilen kamu payı borçları ödeninceye kadar 5 inci maddede düzenlenen yatırım ve işletme giderleri üst sınırı % 23 olarak uygulanır. Bu dönem içerisinde, anılan kamu payı borçları nedeniyle yapılan ödemeler hesaplanan kamu payından mahsup edilebilir.”

İşin matematiğini iyi bilenler konuyu anladılar elbette, ancak teknik bir konu olduğu için ne demek istendiğini bir kere de ben anlatayım.
Yasa şunu diyor;

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

vergi
Görüş Bildir