Tiyatro Oyuncunun Dizi Yönetmenindir

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

Tiyatro Oyuncunun Dizi Yönetmenindir

Hem sahne hem de televizyonun sevilen ismi Şenay Gürler: Tiyatro oyuncunundur. Hata affetmez, her şey o andadır. Dizi yönetmene aittir. Hatalar toparlanır, en aza indirgenir.

OLCAY ÜNAL SERT - MAGAZİN

YENİ sezonun iddialı yapımlarından ‘Görüş Günü Kadınları’nın ‘Süreyya’sı Şenay Gürler, AKŞAM konuştu.

Senaryoda sizi cezbeden ne oldu?

Senaryo hem konu olarak hem karakterlerin derinliği açısından etkiledi beni. Süreyya, kocası 6 yıldır parmaklıklar ardında olduğu için iki çocuğuna tek başına bakan güçlü bir kadın. İnişleri çıkışları olan bir karakter. Daha önce işlenmemiş bir konu olması da diğer bir faktör.

Siz de ‘Süreyya’ gibi güçlü bir karakter misiniz?

O, her şeyini kaybettiğinde ve kocasına rağmen çalışmaya başladığında başka güçlü yanlarını keşfediyor. Ben de güçlü bir kadınım. Bütün kadınlar içlerindeki güçlü kadını bulup, o yönlerini ortaya çıkarmalılar. Ortaokulda önce spiker, sonra gazeteci, daha sonra da psikolog olmak istedim. Oyunculuğa karar verdiğimde ise anne-babam müsaade etmedi. Onların vefatından sonra Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’ne gittim. Hem çalışıp, hem de okuyordum. Garsonluk yaptım, bir avukatın yanında sekreter olarak çalıştım.

Tiyatro ve dizi oyunculuğunu aynı anda götürüyorsunuz. Hangisinden daha çok keyif alıyorsunuz?

İkisinden de alınan tat farklıdır. Tiyatro oyuncunundur. Her şey canlıdır, adrenalin her daim yüksektir. Hata affetmez, her şey o andadır. Sinema ya da televizyon ise yönetmene aittir. Kadraj, kurgu ve tekrar vardır. Hatalar toparlanır,

en aza indirgenir.

ÇEKİP PAYLAŞIYORUM, BELKİ SERGİ AÇABİLİRİM

Güzel Sanatlar Fakültesi’nden mezunsunuz. Bilmediğimiz bir yeteneğiniz mi var yoksa?

O yıllardan gelen bir fotoğraf çekme merakım vardır. İstanbul’da olduğum zaman bol bol fotoğraf çekip, twitter hesabımdan paylaşıyorum. Hatta menajerim, günün birinde sergi açmam gerektiğini söylüyor. Şu an uzak bir ihtimal ama belki gerçek olur.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

İstanbulSinemaTiyatroTwitterdizikadınlar
Görüş Bildir